Kapitán Horváth sestřelil Gruzínce, Plzeň je krok od postupu

Aleš Vávra Aleš Vávra
19. 7. 2012 20:15
Viktoria zvítězila o dvě branky na půdě gruzínského Rustavi. Horváth se trefil dvakrát, třetí gól přidal Kolář.
Pavel Horváth přiblížil Plzni postup. V Gruzii se trefil hned dvakrát.

Rustavi - Kapitán Pavel Horváth dovedl Viktorii Plzeň k vítězství v úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy proti Metalurgi Rustavi. Západočeši na půdě gruzínského soupeře zvítězili 3:1 a nakročili k postupu do další fáze soutěže.

Horváth k výhře přispěl dvěma gólovými střelami, třetí branku přidal reprezentant Daniel Kolář.

Obvyklá plzeňská sestava se musela obejít bez dvou opor, stopera Čišovského a kanonýra Bakoše. V základu naopak nastoupili tři nováčci, záložníci Fillo s Malakjanem a brankář Bolek. Viktoria byla od začátku aktivnějším týmem a už ve třetí minutě mohl skórovat Fillo. Plzeňští se natrvalo usadili na polovině soupeře a z úvodního tlaku vytěžili gól. Ve 14. minutě tečoval jeden z domácích beků Horváthovu střelu do protipohybu gólmana.

Horváth namazal ex-plzeňskému Tatanašvilimu

O chvíli později se uvedl střelou do břevna Armén Malakjan. Domácí hráči nestačili, přesto dokázali vyrovnat. Horváth poslal nechtěně do brejku útočníka Tatanašviliho a bývalý hráč Viktorie šikovně překonal Bolka.

Z nadějného výsledku se fotbalisté Rustavi radovali jen tři minuty. Limberského centr přetavil hlavou ve vedoucí gól Daniel Kolář.

Jednogólový náskok Plzeň zdvojnásobila sedm minut po přestávce. Horváth parádně vypálil ze třiceti metrů a jeho rána zapadla přesně k tyči. Další gól dal stoper Ševinský, ale při dorážce Daridovy střely stál v ofsajdu. V závěr mohl završit hattrick Horváth, ale míč poslal z přímého kopu nad branku.

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Metalurgi Rustavi - Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)
Branky: 29. Tatanašvili - 14. a 59. Horváth, 32. Kolář. ŽK: Suchiašvili, Razmadze - Fillo, Darida. Rozhodčí: Aleckovič - Ibrisimbegovič, Dujak (všichni Bosna).

Rustavi: Bediašvili - Japaridze, Maisuradze, Gavašelišvili, Suchiašvili - Kavtaradze (46. Dobrovolski), Machviladze, Mikaberidze (67. Sichaurulidze), Razmadze, Getsadze - Tatanašvili (67. Janelidze). Trenér: Žoržikašvili.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Fillo (85. Štípek), Kolář (88. Hanousek), Malakjan (65. Zeman) - Ďuriš. Trenér: Vrba.

Úvodní zápasy 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Xäzär Länkäran (Ázer.) - Lech Poznaň (Pol.) 1:1 (1:1), Naftan Novopolock (Běl.) - Crvena Zvezda Bělehrad (Srb.) 3:4 (0:3), Milsami Orhei (Mold.) - FC Aktobe (Kaz.) 4:2 (2:1), Anži Machačkala (Rus.) - Honvéd Budapešť (Maď.) 1:0 (1:0), Metalurg Liepaja (Lot.) - Legia Varšava (Pol.) 2:2 (1:1), Lokomotiv Plovdiv (Bulh.) - Vitesse Arnhem (Niz.) 4:4 (1:2), Renova (Mak.) - FC Gomel (Běl.) 0:2 (0:2), Levadia Tallinn (Est.) - Anorthosis Famagusta (Kypr) 1:3 (0:1), Inter Baku (Ázerb.) - Asteras Tripolis (Řec.) 1:1 (0:0), Jyväskylä (Fin.) - Zeta Golubovci (Černá Hora) 3:2 (2:2), Olimpija Lublaň (Slovin.) - Tromsö (Nor.) 0:0, Differdange (Luc.) - Gent (Belg.) 0:1 (0:1), Šachťor Soligorsk (Běl.) - Ried (Rak.) 1:1 (1:0), Bnei Jehuda Tel Aviv (Izr.) - Širak (Arm.) 2:0 (0:0), Rosenborg (Nor.) - Ordabasy Šimkent (Kaz.) 2:2 (2:0) - za domácí dva góly Dočkal, Spartak Trnava (SR) - Sligo Rovers (Ir.) 3:1 (3:0), APOEL Nikósie (Kypr) - Senica (SR) 2:0 (2:0), Ruch Chorzów (Pol.) - Metalurg Skopje (Mak.) 3:1 (0:0), Aarhus (Dán.) - Dila Gori (Gruz.) 1:2 (1:1), AIK Stockholm (Švéd.) - Hafnarfjördur (Isl.) 1:1 (0:1), Eskisehirspor (Tur.) - Saint Johnstone (Skot.) 2:0 (1:0), FK Tirana (Alb.) - Aalesund (Nor.) 1:1 (1:0), Metalurg Doněck (Ukr.) - Čelik Nikšič (Černá Hora) 7:0 (2:0), Slaven Koprivnica (Chorv.) - Portadown (Sev. Irsko) 6:0 (3:0), Levski Sofia (Bulh.) - FK Sarajevo (Bosna) 1:0 (0:0).