Fotbalisté Boleslavi dali islandskému trpaslíkovi tři góly

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 7. 2012 20:50
Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy islandský Thór Akureyri 3:0.
Jan Chramosta sice branku nedal, nový kapitán Boleslavi však připravil svým spoluhráčům řadu šancí | Foto: Sport

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy islandský Thor Akureyri 3:0.

Středočeši byli po celý zápas lepším týmem a svou jasnou herní převahu zúročili gólově už v prvním poločase, když se dvakrát trefila nová posila z ostravského Baníku Lukáš Magera.

Ve 33. minutě prodloužil hlavičkou do brany dlouhý aut Bořila, o deset minut později dorazil Marešovu střelu do tyče.

Skóre pak uzavřel v 79. minutě Jasmin Ščuk, který napálil do brány odražený míč po rohovém kopu.

Odvetný zápas za týden na Islandu tak bude nejspíš jen formalitou.

Výsledek:

FK Mladá Boleslav - Thór Akureyri 3:0 (2:0)

Branky: 33. a 43. Magera, 79. Ščuk. Rozhodčí: Borg - Camilleri, Attard (všichni Malta). ŽK: Bořil, Magera, Nešpor - Hjaltalin, Hjaltason, Funisello. Diváci: 3867.

Mladá Boleslav: Šeda - Bořil, Smejkal, Rolko, Šírl - Kúdela, Ščuk - Mareš (79. Nešpor), Magera, Sivrič (66. Ondřejka) - Chramosta. Trenér: Koubek.

Akureyri: Rajkovič - Andri Albertsson, Atli Albertsson (46. Hilmarsson), Vrenko, Funisello - Jonsson (87. Olafsson), Hjaltalin, Aevarson, Hjaltason (59. Björnsson) - Kristjansson, Hanesson. Trenér: Gislasson.