Fortuna Víkend šampionů: Sparta finále nezvládla

6. 1. 2008 15:18
Turnajový triumf slaví hráči Viktorie Žižkov
Petr Švancara dovedl Žižkov k vítězství v turnaji.
Petr Švancara dovedl Žižkov k vítězství v turnaji. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fortuna Víkend šampionů v pražské Sazka Areně měl na programu vyvrcholení celého turnaje.

Pro mužstva na prvních čtyřech příčkách byla připravena finanční odměna. Týmy si mezi sebe rozdělily celkem milion korun. Vítěz inkasoval půl milionu, druhý tým dostal 250 000, třetí 150 000 a čtvrtý 100 000 korun.

V prvním semifinále se střetly celky Viktorie Žižkov a Bohemians 1905. Velmi vyrovnaný duel přinesl tvrdý, agresivní fotbal, derby náboj se na hřišti rozhodně nezapřel. Po základní hrací době svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:2 a o prvním finalistovi musely rozhodnout až pokutové kopy. V nich byla úspěšnější Viktorie Žižkov.

Dále čtěte:

Druhý finalista vzešel ze souboje Sparty s Žilinou. Zápas přinesl na halový fotbal nevídanou taktickou bitvu, v první půli se dokázal prosadit jen důrazný útočník Letenských Jan Holenda. V druhém poločase přidala Sparta ještě dvě branky a zaslouženě se probojovala do rozhodujícího střetnutí turnaje.

Do finálového souboje vstoupila lepé Sparta, která Žižkovu vstřelila dvě rychlé branky. V té chvíli to vypadalo, že si Letenští nenechají turnajové vítězství ujít. Ovšem "Viktorka" utkání nevzdala a do konce první půle dokázala čtyřikrát najít recept na sparťanskou defenzivu.

Po přestávce se druhý celek Gambrinus ligy hnal do útoku a dočkal se také zaslouženého vyrovnání. Fotbalisté Žižkova však opět prokázali pevné nervy a vstřelili další tři branky. Viktoria Žižkov se tak po vítězství 7:4 stala vítězem Fortuna Víkendu šampionů a patří jí zasloužená finanční prémie půl milionu korun.

Fotbalisté Slavie a Bohemians dohrávali bez motivace

Fotbalisté Bohemians po vypadnutí v semifinále očividně ztratili motivaci a v utkání o třetí místo se slovenskými hosty ze Žiliny si nechali soupeře utéct až na rozdíl pěti branek a teprve potom dali svůj první gól. To už ale Žilina zápas vyklusávala a skóre se tak nakonec zastavilo na výsledku 6:3.

Fanoušci Slavie byli z výkonů svých miláčků zklamáni.
Fanoušci Slavie byli z výkonů svých miláčků zklamáni. | Foto: Ludvík Hradilek

Zápas o páté místo svedl dohromady Teplice s Viktorií Plzeň. Utkání bez většího náboje se odehrálo v téměř poklidné atmosféře, protože fanoušci Bohemians, kteří o sobě dávali v průběhu turnaje vědět nejvíce, po vypadnutí svého mužstva z bojů o celkový triumf Sazka Arenu povětšinou opustili. Teplice "líný" duel vyhrály 2:1.

V utkání o sedmé místo na sebe narazila překvapivě neúspěšná Slavia s Ružomberokem. Zápas byl z obou stran velmi opatrný, na posledním místě nechtěl skončit žádný z mančaftů. Slavia se snažila, přesto se jí nepodařilo aspoň trošku napravit dojem z nepovedeného víkendu a po prohře 2:3 skončila na osmém místě.

Výsledky:
Finále:
Sparta Praha - Viktoria Žižkov 4:7 (2:4)
Branky:
3. Sylvestre, 4. Petržela, 19. Holenda, 26. Krob 6. a 30. Novotný, 5. Kalod, 10. Švancara, 13. Demjan, 27. Kučera, 30. Procházka

O 3. místo:
Bohemians 1905 - MŠK Žilina 3:6 (0:3)
Branky:
21. Marek, 27. Růžička, 30. Polodna - 2. a 18. Jež, 12. Lietava, 15. Belák, 20. Štyvár, 22. Pečálka

První semifinále:
Viktoria Žižkov - Bohemians 1905 4:3 na penalty (2:2)
Branky:
5. a 9. Kalod, 24. Stracený, rozhodující penalta Bukač 3. Adam, 5. Sňozík, 20. Kropík vlastní