Další americká show Messiho. Za Inter Miami sází gól za gólem

7. 8. 2023 8:53
Lionel Messi se v novém působišti Interu Miami blýskl ve třetím utkání za sebou dvěma góly a pomohl floridskému celku do čtvrtfinále Leagues Cupu.
Lionel Messi.
Lionel Messi. | Foto: Reuters

V nedělním duelu s domácím Dallasem argentinský mistr světa nejprve šest minut po zahájení otevřel skóre a pět minut před koncem z přímého kopu vyrovnal na konečných 4:4. Zápas tím poslal do penaltového rozstřelu, který sám úspěšně zahájil, a protože na rozdíl od soupeře uspěli i všichni jeho spoluhráči včetně Sergia Busquetse, slavil Inter postup.

Messi od svého příchodu do Interu nastřílel ve čtyřech zápasech sedm branek. Dvakrát skóroval i v předchozích zápasech pohárové soutěže určené pro kluby z MLS a mexické Ligy MX proti Atlantě (4:0) a Orlandu (3:1).

Při premiéře proti mexickému Cruz Azul rozhodl o výhře 2:1 v nastavení skvěle zahraným přímým kopem a nyní ve svém prvním utkání v novém angažmá mimo domácí stadion podobně obstaral vyrovnání.

Jeho tým přitom ve druhém poločase prohrával už 2:4, ale na rozdíl jednoho gólu se floridský celek přiblížil poté, co Marco Farfan poslal Messiho centr hlavou do vlastní sítě.

Pět minut poté se argentinský útočník trefil z dvaceti metrů. První gól nedělního duelu vstřelil Messi po přihrávce dalšího bývalého spoluhráče z Barcelony Jordiho Alby.