Messi se zranil a bude mimo až osm týdnů, Barcelona i tak vyhrála

26. 9. 2015 18:57
Fotbalisté Barcelony zvítězili v šestém kole španělské ligy nad nováčkem Las Palmas 2:1. Katalánský celek však přišel o kanonýra Lionela Messiho, který musel kvůli zranění levého kolena na začátku zápasu vystřídat a týmu může chybět až osm týdnů. Barcelona si chtěla napravit reputaci po středeční prohře na hřišti Celty Vigo (1:4), už v desáté minutě ale musela řešit komplikaci po zranění Messiho, kterého na hřišti nahradil Munir.
Zraněný Lionel Messi v šestém kole španělské La ligy proti Las Palmas.
Zraněný Lionel Messi v šestém kole španělské La ligy proti Las Palmas. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony zvítězili v šestém kole španělské ligy nad nováčkem Las Palmas 2:1. Katalánský celek však přišel o kanonýra Lionela Messiho, který musel kvůli zranění levého kolena na začátku zápasu vystřídat a týmu může chybět až osm týdnů.

Barcelona si chtěla napravit reputaci po středeční prohře na hřišti Celty Vigo (1:4), už v desáté minutě ale musela řešit komplikaci po zranění Messiho, kterého na hřišti nahradil Munir.

Přesto se úřadující mistr dostal proti nováčkovi už v prvním dějství do vedení, po Robertově centru se hlavou prosadil uruguayský forvard Suárez. Las Palmas se na hřišti favorita následně dostalo do několika šancí, Vierův pokus musel zneškodnit Ter Stegen.

Domácí ale navýšili po přestávce vedení, po Munirově přihrávce dal druhý gól v zápase Suárez. Skórovat mohl i Neymar, ale brazilský reprezentant z penalty přestřelil Varasovu bránu. V závěru se na druhé straně prosadil Viera.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

FC Barcelona - Las Palmas 2:1 (25. a 54. Suárez - 88. Viera), Real Madrid - Málaga 0:0, FC Sevilla - Vallecano 3:2 (23. Gameiro, 45.+1 N'Zonzi, 86. Konopljanka - 51. Bebe, 68. Guerra), Villarreal - Atlético Madrid 1:0 (14. Baptistao),

22:00 Eibar - Vigo.