Barcelona na Mallorce dvakrát prohrávala, po remíze může ztratit vedení v lize

26. 9. 2023 23:43
Fotbalisté Barcelony v 7. kole španělské ligy remizovali 2:2 na hřišti Mallorky a ztratili podruhé v sezoně. Lídr soutěže v zápase dvakrát prohrával, alespoň bod mu zařídil v 75. minutě premiérovou ligovou trefou záložník Fermin López.
Giovanni González (vlevo) a Alejandro Balde v zápase Mallorky proti Barceloně.
Giovanni González (vlevo) a Alejandro Balde v zápase Mallorky proti Barceloně. | Foto: Reuters

La Liga

Ve středu může Katalánce přeskočit v tabulce druhá Girona, která se utká s Villarrealem, i třetí Real Madrid v případě vítězství nad Las Palmas.

Mallorcu poslal do vedení v osmé minutě Muriqi, jenž využil chybu v rozehrávce a následné zmatky v soupeřově obraně. V 41. minutě srovnal střelou zpoza vápna Raphinha, ještě do poločasu ale odpověděl domácí Prats.

Barcelona na rozdíl od sobotního utkání proti Vigu (3:2) nezvládla skóre otočit. Alespoň bod jí zařídil ve druhém ligovém startu dvacetiletý López, který si ve vápně naběhl na Raphinhovu přihrávku a zblízka zakončil. Mallorca bodovala s katalánským velkoklubem po sérii 11 porážek ve vzájemných zápasech a dostala se na 15. místo neúplné tabulky.

Sevilla porazila 5:1 poslední Almeríu. O vítězství domácích se postaralo pět různých střelců. Andaluský celek po nepovedeném začátku sezony získal z posledních tří zápasů sedm bodů a je jedenáctý.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

FC Sevilla - Almería 5:1 (7. Nasírí, 8. Lukebakio, 38. Suso, 51. Lamela, 90.+2 Salas - 71. Suárez z pen.), Mallorca - FC Barcelona 2:2 (8. Muriqi, 45.+3 Prats - 41. Raphinha, 75. López).

Serie A

Fotbalisté Juventusu Turín v předehrávce 6. kola italské ligy porazili doma 1:0 Lecce a posunuli se na druhé místo neúplné tabulky. Mládežnický reprezentant Daniel Samek zůstal celý zápas na lavičce hostů a ani dnes se debutu v Serii A nedočkal.

O vítězství "Staré dámy" rozhodl v 57. minutě Milik, který po závaru před bránou zblízka dorazil míč do sítě. Polský útočník dal premiérovou branku v sezoně a v lize se trefil poprvé od konce dubna. Lecce nedokázalo gólově odpovědět i proto, že závěr odehrálo v oslabení po Kabově vyloučení.

Juventus je o dva body za vedoucím Interem Milán, který ve středu přivítá Sassuolo. Lecce prohrálo poprvé v ligovém ročníku a je čtvrté.