Radek Vičík Radek Vičík
7. 6. 2014 20:05
Nico Rosberg slaví vítězství v kvalifikaci v Montrealu.
Nico Rosberg slaví vítězství v kvalifikaci v Montrealu. | Foto: Reuters

Montreal - Nico Rosberg podruhé za sebou vyhrál kvalifikaci na závod formule 1, když dnes vybojoval pole position ve Velké ceně Kanady.

Letošní kralování Mercedesu potvrdil druhým místem Lewis Hamilton,který prohrál o 79 tisícin vteřiny. Německý tým tak vyhrál všech sedm letošních kvalifikací.

"Vím, že to je trať, kde se Lewisovi daří. Jsem moc rád, že to dnes všechno tak vyšlo. Mám pocit, že celý víkend se postupně zlepšujeme a před zítřkem jsem na té nejlepší možné pozici," uvedl Rosberg.

Britský jezdec byl přitom téměř během celého závodního víkendu rychlejší, lépe zvládl první dvě části kvalifikace a kanadský okruh je znám jako jeden z jeho nejoblíbenějších.

Výborný Williams, Ferrari se hledá

Do druhé řady nedělní Grand Prix se postaví Sebastian Vettel v Red Bullu a Valtteri Bottas s Williamsem.

"Zítra můžeme bojovat s Red Bully," řekl po kvalifikaci odhodlaně mladý Fin.

Dobrý den britské stáje, jejíž vozy pohánějí motory Mercedes, potvrdil pátým místem Felipe Massa. Zkušený Brazilec byl rychlejší než Daniel Ricciardo v druhém Red Bullu.

Sedmé skončilo nejrychlejší Ferrari v rukou Fernanda Alonsa, Kimi Räikkönen byl až desátý. Mezi ně se vešli Jean-Eric Vergne s Toro Rossem a pilot McLarenu Jenson Button.

O největší vzruch se hned v první části kvalifikace postaral Marcus Ericsson v Caterhamu, který 30 vteřin před jejím koncem po smyku utrhl o ochrannou bariéru levé zadní kolo.

Velká cena Kanady startuje v neděli ve 20:00 hodina živě ji můžete sledovat ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu Kanady, 7. závod mistrovství světa vozů formule 1 v Montrealu: