Dortmund vyhrál i druhý bundesligový zápas 4:0

23. 8. 2015 17:38
Fotbalisté Dortmundu zůstali po dvou kolech německé ligy bez ztráty bodu.
Dortmund opět vyhrál
Dortmund opět vyhrál | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu zůstali po dvou kolech německé ligy bez ztráty bodu. Na hřišti nováčka Ingolstadtu vybojovali vítězství 4:0 zásluhou gólů z druhé půle a díky lepšímu skóre se zařadili na první místo tabulky před obhájce titulu Bayern Mnichov.

Fanoušci v Ingolstadtu poprvé dostali příležitost navštívit bundesligu a až do úvodu druhé půle mohli při této premiéře dokonce doufat v bodový zisk. V 55. minutě se ale Dortmund přece jen dočkal vedoucí branky, když se prosadil obránce Matthias Ginter.

Ve zbytku duelu už potvrzoval favorit svou převahu. Za pět minut zvýšil z pokutového kopu Marco Reus, v závěru završili skóre Šindži Kagawa a Pierre-Emerick Aubameyang.

Dortmund zopakoval výsledek z úvodního kola s Mönchengladbachem a společně s duelem 4. předkola Evropské ligy s Odds Grenland (4:3) nastřílel potřetí za sebou čtyři branky.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Ingolstadt - Dortmund 0:4 (55. Ginter, 60. Reus z pen., 84. Kagawa, 90.+1 Aubameyang), Mönchengladbach - Mohuč 1:2 (54. Herrmann - 42. Samperio, 79. Clemens).

1. Dortmund 2 2 0 0 8:0 6
2. Bayern Mnichov 2 2 0 0 7:1 6
3. Leverkusen 2 2 0 0 3:1 6
4. Schalke 2 1 1 0 4:1 4
5. Kolín nad Rýnem 2 1 1 0 4:2 4
6. Wolfsburg 2 1 1 0 3:2 4
7. Hertha Berlín 2 1 1 0 2:1 4
8. Mohuč 2 1 0 1 2:2 3