Čech přispěl nulou k postupu Chelsea, dál jde i Arsenal

4. 1. 2015 19:16
Český gólman Petr Čech přispěl čistým kontem k postupu Chelsea do 4. kola FA Cupu přes Watford.
Kurt Zouma a Gary Cahill slaví gól Chelsea
Kurt Zouma a Gary Cahill slaví gól Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Pohodlným způsobem dokráčeli fotbalisté Chelsea k postupu do 4. kola FA Cupu, když porazili na domácí půdě druholigový Watford jasně 3:0. Český gólman Petr Čech k tomu přispěl vychytaným čistým kontem.

Proti reprezentačním brankáři se postavili na straně soupeře záložník Daniel Pudil a útočník Matěj Vydra, který naskočil z lavičky na poslední půlhodinu.

Chelsea po novoroční ligové porážce 3:5 s Tottenhamem dnes trvalo téměř hodinu, než potvrdila roli favorita. Skóre otevřel až v 58. minutě Willian, jehož během dalších 14 minut doplnili svými trefami Loic Rémy a Kurt Zouma.

Čech, který v pohárových duelech tradičně nahrazuje v brance jedničku Thibaulta Curtoise, si v závěru připsal těžký zákrok proti dalekonosné Vydrově střele.

Postup slaví také Arsenal, který přehrál Hull 2:0. Celých 90 minut strávil na hřišti kapitán českého národního týmu Tomáš Rosický. Londýnský tým v repríze loňského finále vyhrál díky brankám Pera Mertesackera a Alexise Sáncheze. V dresu vítězů nastoupil přesně po 365 dnech dlouhodobě zraněný Theo Walcott.