Čech dostal pět gólů po čtyřech letech. Zaslouženě, řekl po zápase

Osamělost pětkrát pokořeného Čecha, Arsenal utrpěl historický debakl
Arsenal se do sítě Bayernu trefil jedinkrát, takže se z toho zrodil vyrovnání nejhoršího výsledku anglického klubu v LM.
O čtyři góly Gunners prohráli také v únoru 2012 v Miláně s tamním AC (0:4).
První zákrok si český brankář připsal už v šesté minutě.
Zkáza Arsenalu začala v 10. minutě. Domácí sevřeli soupeře před jeho šestnáctkou, nakonec poslal vzdušný míč do vápna Alcântara a jeho centr uklidil hlavou do brány Robert Lewandowski.
5. 11. 2015 9:46
Fotbalový Arsenal prohrál v Lize mistrů s Bayernem Mnichov na jeho půdě 1:5. pro Petra Čecha, brankáře Gunners, to byla nejtěžší prohra po čtyřech letech. "Výsledek je zasloužený. Bayernu musíme k výkonu pogratulovat," uvedl sám Čech.

Londýn - Ačkoli se fotbalový brankář Arsenalu Petr Čech ve středečním duelu základní skupiny Ligy mistrů s Bayernem blýskl několika skvělými zákroky, vysoké prohře 1:5 v Mnichově nezabránil a inkasoval nejvíc gólů od října 2011. Tehdy ještě v barvách Chelsea dostal v anglické lize stejný příděl od svého nynějšího zaměstnavatele.

V reprezentaci pustil Čech maximálně čtyři branky, v české lize kapituloval nejvíc čtyřikrát od Bohemians ještě v dresu Blšan v září 2000.

"Výsledek je zasloužený. Bayernu musíme k výkonu pogratulovat," uvedl na svém webu Čech. "Zápas nám v prvním poločase vůbec nevyšel podle představ. Soupeř hrál naopak výborně, byl agresivnější a vytvořil si velký tlak. Výsledkem byly i ty jejich góly," napsala česká jednička, kterou v první půli postupně překonali Müller, Lewandowski a Alaba.

"Po přestávce jsme se zlepšili, hráli jsme na riziko a vytvořili jsme si šance. Ale soupeř využíval více prostoru k protiútokům," popsal Čech druhý poločas, v němž lovil míč ze sítě po střelách Robbena a znovu Müllera.

Po třetí porážce ze čtyř zápasů si Arsenal výrazně zkomplikoval situaci, k postupu do osmifinále potřebuje zbývající dva zápasy vyhrát a ještě doufat, že Bayern porazí momentálně druhý Olympiakos Pireus. "Šance na postup pořád žije, což je důležité," neztrácí naději Čech.