Bez Paláta to nejde. Tampa prohrála s Montrealem i podruhé

19. 4. 2014 7:06
Bez zraněného Ondřeje Paláta Tampa prohrála i druhý zápas play off s Montrealem. Obránce Radko Gudas se porval.
Bez Paláta to nejde. Tampa Bay v play off prohrála s Montrealem i podruhé.
Bez Paláta to nejde. Tampa Bay v play off prohrála s Montrealem i podruhé. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Tampy Bay neuspěli s Montrealem ani ve druhém domácím utkání úvodního kola play off NHL a po výsledku 1:4 už prohrávají v sérii 0:2 na zápasy. Nenastartovala je za stavu 0:1 ani bitka Radka Gudase, který v souboji s Brandonem Prustem tahal za kratší konec.

V sestavě Lightning chyběl kvůli zranění v horní části těla Ondřej Palát, jehož spoluhráč Andrej Šustr naopak v pátek ve vyřazovací části NHL debutoval.

Největší hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Canadiens Carey Price, který si připsal 26 zákroků a až v 59. minutě ho připravil o čisté konto Teddy Purcell. Už předtím si ale hosté po bezbrankové první třetině vypracovali čtyřgólový náskok, když dvakrát skórovali ve druhé i třetí části.

Howard z Detroitu vynuloval Boston

Dvakrát se trefil René Bourque, po jedné brance přidali David Desharnais a Brendan Gallagher. Český útočník Tomáš Plekanec se na rozdíl od předchozího zápasu gólově neprosadil.

Výhodu domácího prostřední nezužitkovali ani hokejisté Bostonu, kteří v úvodním utkání série podlehli Detroitu 0:1. Vyrovnaný duel, v němž si ani jeden tým nevypracoval mnoho gólových příležitostí, rozhodl v 57. minutě Pavel Dacjuk.

Brankář Red Wings Jimmy Howard podpořil zisk prvního bodu pětadvaceti zásahy a připsal si třetí nulu v kariéře play off.

Výsledky nočních zápasů:

Východní konference:

Boston - Detroit 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 57. Dacjuk. Střely na branku: 25:24. Diváci: 17.565. Stav série: 0:1.

Tampa Bay - Montreal 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 59. Purcell - 31. a 55. Bourque, 23. Desharnais, 52. Gallagher. Střely na branku: 27:26. Diváci: 19.204. Stav série: 0:2.

Západní konference - 2. zápas:

Anaheim - Dallas 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 18. Getzlaf, 37. Perry, 46. Cogliano - 8. Chiasson, 50. Garbutt. Střely na branku: 19:36. Diváci: 17.426. Stav série: 2:0.