20. 4. 2014 22:57
Fotbalisté Barcelony otočili zápas s Bilbaem a vyhráli doma 2:1.
Lionel Messi dal vítězný gól Barcelony
Lionel Messi dal vítězný gól Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona - Málem se mohli rozloučit s nadějemi na titul, ale ty ještě žijí, protože fotbalisté Barcelony v 34. kole otočili domácí zápas s Bilbaem z 0:1 na konečných 2:1. Katalánci ale stále ztrácejí na vedoucí Atlético čtyři body. Třetí Real však má zápas k dobru.

O vítězný gól se postaral Lionel Messi.

Tři porážky za sebou, to se Barceloně naposledy přihodilo v roce 2003. Katalánský tým nejprve vypadl s Atléticem Madrid ze čtvrtfinále Ligy mistrů, pak prohrál v lize v Granadě a neuspěl ani ve středečním finále poháru s Realem.

A když dal po řadě nevyužitých barcelonských šancí v 50. minutě gól Aduriz a Bilbao šlo na Nou Campu do vedení, vypadalo to se svěřenci trenéra Gerarda Martina ještě hůř. Zachránci katalánského týmu se ale stali Pedro a Messi, kteří během dvou minut otočili skóre.

Messi v 74. minutě rozhodl o tříbodovém zisku přesnou střelou z přímého kopu těsně za velkým vápnem. Na kontě má 26 ligových gólů v sezoně, vedoucí muž tabulky střelců Cristiano Ronaldo z Realu dal o dva více.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

Almería - Vigo 2:4 (40. Ríos, 88. Díaz - 19. a 71. Nolito, 52. Charles, 75. Orellana), Vallecano - Betis Sevilla 3:1 (14. Rochina, 27. vlastní Paulao, 52. Larrivey - 80. Chica), FC Sevilla - Granada 4:0 (14. vlastní Mainz, 51. Gameiro, 58. M'Bia, 68. Vitolo), FC Barcelona - Bilbao 2:1 (72. Pedro, 74. Messi - 50. Aduriz).

1. Atlético Madrid 34 27 4 3 74:22 85
2. FC Barcelona 34 26 3 5 94:28 81
3. Real Madrid 33 25 4 4 94:32 79
4. Bilbao 34 18 8 8 59:37 62
5. FC Sevilla 34 17 8 9 65:47 59
6. San Sebastian 34 15 9 10 58:51 54
7. Villarreal 33 15 7 11 52:38 52
8. Valencie 34 12 9 13 47:47 45