Azevedo: Nikdy jsem nic podobného nezažil. Hala málem spadla

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
23. 4. 2014 0:10
Pouhých 23 sekund před koncem třetí třetiny rozhodl o výhře pražského Lva kanadský útočník Justin Azevedo, který se tak postaral o to, že se jeho tým ujal vedení 2:1 na zápasy.
Justin Azevedo rozhodl 23 sekund před koncem třetí třetiny o druhé výhře Lva v sérii. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Místo pohřbu přišla sláva. Ve třetím finále Gagarinova poháru vyrovnali hokejisté Metallurgu Magnitogorsk v čase 58:40 v power play na 2:2 a zdálo se, že zápas bude muset rozhodnout prodloužení.

Pouhých 23 sekund před koncem třetí třetiny však rozhodl o výhře pražského Lva kanadský útočník Justin Azevedo, který se tak postaral o to, že se jeho tým ujal vedení 2:1 na zápasy.

"V hlavě se mi honilo hodně věcí. Byl jsem unavený, takže jsem ani neměl žádnou sílu slavit. Musím ale říct, že hlavní zásluhu má Mikko (Mäenpää), který na sebe stáhl dva hráče a našel mě úplně volného," řekl šestadvacetiletý syn portugalských rodičů po zápase novinářům.

Justine, co se vám honilo hlavou, když Metallurg při power play vyrovnal?
Nikdy není konec, dokud zápas opravdu neskončí. Oni se nevzdávali a odvedli dobrou práci, když vyrovnali. Ale jak vidíte, stát se může cokoliv.

Jak moc tahle výhra znamená v boji o titul?
Je to obrovská výhra, zvlášť před vlastními diváky. Musíme si to teď pořádně užít, aspoň do zítřka, ale ve čtvrtek to bude úplně jiný zápas, musíme na to zapomenout, jako by se dneska nic nestalo.

Trenér Jalonen mluvil o tom, že to byl z vaší strany nejlepší zápas v sérii. Souhlasíte s ním?
Myslím si, že to byl náš nejlepší zápas, ale nejen náš, i Magnitogorsku. Všichni hráli výborně, hráli jsme skvěle hlavně v oslabení. Přesně takhle musíme hrát i ve čtvrtek.

Diváci v O2 areně dnes vytvořili rekord KHL. Jaké to je hrát před více než 16 tisíci diváky?
Nikdy jsem nic podobného v Evropě nezažil, tak velká hala, která byla vyprodána, podobnou atmosféru jsem zažil naposledy u nás v Kanadě. Atmosféra byla prostě skvělá, což bylo vidět i na našem výkonu.