Zázračný talent z mateřské školy. Záběry chlapce z Arsenalu nadchly fotbalový svět

Video Video
21. 10. 2021 11:27
Malému Britovi Zaynu Alimu Salmanovi byly pouhé čtyři roky, když upoutal pozornost jednoho z největších londýnských fotbalových klubů. Poté, co svými dovednostmi dokázal předčit hráče dvakrát starší, než je on sám, se stal nejmladším nováčkem v historii přípravek Arsenalu.
Zázračný talent z mateřské školy. Záběry chlapečka z Arsenalu udivují fotbalový svět. | Video: Instagram/zaynalisalman

Jeho otec pro BBC řekl, že už od mládí prokazoval výjimečné dovednosti v držení rovnováhy. Trenéři chválí jeho obdivuhodné držení míče a střely. Chlapci, který před několika dny oslavil páté narozeniny, se hrnou nabídky i od dalších velkoklubů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy