Zahraniční ligy: Král při debutu s Espaňolem neuspěl. Juventus začal v Itálii výhrou

19. 8. 2024 23:36

Záložník Alex Král se v soutěžním debutu za Espaňol bodového úspěchu nedočkal. Barcelonský tým v úvodním kole španělské fotbalové ligy prohrál v souboji nováčků elitní soutěže 0:1 ve Valladolidu. Jediný gól utkání dal ve 23. minutě tečovanou střelou zpoza vápna Raúl Moro.

Šestadvacetiletý Král do Espaňolu přišel před necelými dvěma týdny na roční hostování z Unionu Berlín. Devětatřicetinásobný český reprezentant odehrál za klub působící ve stínu úspěšnějšího městského rivala FC Barcelona zhruba půlhodinu přípravného duelu a dnešní utkání začal na lavičce. Na trávník přišel v 57. minutě už za stavu 0:1 a navzdory aktivní hře ani on ke změně skóre nepomohl.

Úvodní kolo zkompletoval duel Villarrealu s Atléticem Madrid, které se rozešly s remízou 2:2. Všechny branky padly v prvním poločase, konečnou podobu výsledku dala v páté nastavené minutě úvodní půle srpnová posila Atlética Alexander Sörloth. Norský útočník byl s 23 góly druhým nejlepším střelcem minulé sezony La Ligy právě v barvách Villarrealu.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:

Valladolid - Espaňol Barcelona 1:0 (23. Moro), Villarreal - Atlético Madrid 2:2 (18. Danjuma, 37. vlastní Koke - 20. Llorente, 45.+5 Sörloth).

20. Espaňol Barcelona 1 0 0 1 0:1 0

Fotbalisté Atalanty Bergamo vstoupili do sezony italské ligy drtivou výhrou 4:0 v Lecce. O góly letošních vítězů Evropské ligy se rovným dílem podělily srpnové posily Mateo Retegui a Marco Brescianini. Jen o branku méně dal Juventus, který porazil nováčka Como 3:0. Své první trefy v soutěži zaznamenali Timothy Weah a Samuel Mbangula.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

Lecce - Bergamo 0:4 (35. a 66. Brescianini, 45. a 57. z pen. Retegui), Juventus Turín - Como 3:0 (23. Mbangula, 45.+2 Weah, 90.+1 Cambiaso).

20. Lecce 1 0 0 1 0:4 0

Leicester se po roce v druhé lize vrátil do fotbalové Premier League domácí remízou 1:1 s Tottenhamem. Za anglické mistry z roku 2016 se trefil sedmatřicetiletý útočník Jamie Vardy, jenž v druhém poločase vyrovnal poté, co skóre otevřel hostující Pedro Porro.

Tottenham v prvním poločase nováčka výrazně přehrával. Do vedení se dostal po půl hodině hry, kdy bývalý hráč Leicesteru James Maddison našel ideálně centrem do vápna nabíhajícího Porra, jenž hlavičkou k tyči překonal gólmana Madse Hermansena.

Hned v prvním utkání po návratu do nejvyšší soutěže se nicméně prosadila k radosti domácích fanoušků klubová legenda Vardy. V 57. minutě kapitán týmu také hlavou srovnal a zařídil proti favorizovaným Spurs zisk bodu.