Zahraniční ligy: Hattrick za 14 minut. Chelsea předvedla neskutečnou přestřelku

25. 8. 2024 17:29
Fotbalisté Chelsea ve druhém kole anglické ligy zvítězili na hřišti Wolverhamptonu 6:2. Hattrickem během 14 minut se blýskl Noni Madueke.
Noni Madueke slaví gól
Noni Madueke slaví gól | Foto: Reuters

Skóre ve Wolverhamptonu otevřel už po 98 sekundách Senegalec Jackson a postaral se o nejrychlejší trefu Chelsea za posledních sedm let. Domácí odpověděli zásluhou Cunhy v 27. minutě.

"Blues" díky parádnímu Palmerovu lobu opět získali vedení, ale v nastavení prvního poločasu vyrovnal Larsen. Norský útočník se trefil poprvé od letního přestupu z Celty Vigo.

Madueke odstartoval své střelecké představení v 49. minutě. U všech tří tref mu asistoval Palmer. V 79. minutě Leminova branka neplatila kvůli ofsajdu a na druhé straně vzápětí přidal šestý gól hostů střídající navrátilec Félix. Portugalec v Chelsea hostoval z Atlética Madrid na jaře předminulé sezony, před pár dny přestoupil natrvalo.

Liverpool doma od začátku dominoval a po povedeném brejku ve 13. minutě otevřel skóre Díaz. Brentford odpověděl aktivní hrou a orámoval poločas dvěma nebezpečnými hlavičkami. Naděje hostů zhasly 20 minut před koncem, když se svým klasickým obstřelem za zadní tyč prosadil Salah.

Newcastle remizoval v Bournemouthu 1:1. Po Tavernierově trefě z prvního poločasu za hosty vyrovnal 14 minut před koncem Gordon a pokazil domácím oslavy 125. výročí založení klubu. V nastaveném čase hráči Bournemouthu dostali míč do sítě ještě jednou, ale Ouattarovu trefu odvolal videorozhodčí kvůli ruce.

Müller vyrovnal rekord legendy Maiera

Hráči Bayernu Mnichov v úvodním kole německé ligy po obratu zvítězili na hřišti Wolfsburgu 3:2. Útočník Thomas Müller si připsal 709. soutěžní start za Bayern a vyrovnal klubový rekord legendárního brankáře Seppa Maiera.

Čtyřiatřicetiletý mistr světa z roku 2014 zároveň absolvoval 474. bundesligový zápas, čímž Maierův rekord v dresu Bayernu překonal. Müller za svou kariéru v mnichovském klubu nasbíral 244 gólů a 269 asistencí. Dnes sice tuto bilanci nerozšířil, přesto Bayern úspěšně vstoupil do soutěže pod vedením nového kouče Vincenta Kompanyho, který má za úkol vrátit tým na bundesligový trůn. Po jedenáctileté vládě skončil mnichovský celek na jaře až třetí za Leverkusenem a Stuttgartem.

Hosté šli do vedení ve 20. minutě po brance Musialy. Wolfsburg díky gólům Chorvata Majera v 47. a 55. minutě skóre otočil. O deset minut později vystřídal obránce Boeye rekordman Müller a po pár sekundách přihlížel vyrovnávací brance, když si míč do vlastní sítě srazil Polák Kamiński. Obrat dokonal osm minut před koncem Gnabry.

Hamburský klub St. Pauli odehrál první bundesligový zápas po 13 letech. Návrat mezi elitu svěřencům Alexandera Blessina nevyšel a na domácím stadionu podlehli Heidenheimu po brankách Wannera a Schöppnera 0:2. Vítěz uplynulého ročníku druhé ligy se přes léto musel vyrovnat s odchodem kouče Fabiana Hürzelera, který převzal fotbalisty Brightonu.

Talent Endrick dal premiérový gól za Real

Fotbalisté Realu Madrid porazili Valladolid 3:0 a ve druhém kole španělské ligy si připsali první výhru. Premiérový gól v dresu vítězů dal brazilský talent Endrick. Atlético Madrid zdolalo Gironu 3:0 a rovněž dosáhlo na první tříbodový zisk v novém ročníku. Ladislav Krejčí zůstal na lavičce poražených hostů.

Real Madrid zápas rozhodl v 50. minutě přízemní dělovkou Uruguayce Valverdeho z přímého kopu. V závěru "Bílý balet" pojistil vítězství zásluhou branek dvou střídajících hráčů.

Brankáře Heina nejprve v 88. minutě překonal lobem Díaz a v nastavení uzavřel skóre ranou k tyči Endrick. Osmnáctiletý talent se v novém působišti dočkal branky dříve než hvězdná posila z PSG Kylian Mbappé.

Brankář Girony Gazzaniga v 37. minutě zahrál rukou mimo pokutové území. Dvaatřicetiletý Argentinec za své počínání pykal dvojnásobně. Nejprve mu totiž rozhodčí udělil žlutou kartu a následný přímý kop využil Griezmann umístěnou střelou k tyči. "Rojiblancos" zvýšili krátce po změně stran zásluhou dělovky Llorenteho a v samém závěru zpečetil skóre střídající Koke.

Barák poprvé nastoupil

AS Řím ve druhém kole Serie A na domácím stadionu překvapivě podlehl fotbalistům Empoli 1:2 a v novém ligovém ročníku stále čeká na vítězství. První tříbodový zisk si naopak připsala Neapol, jež doma přehrála Boloňu 3:0. FC Turín porazil Bergamo 2:1 poté, co chorvatský záložník Atalanty Mario Pašalič v nastavení neproměnil pokutový kop.

Empoli poslal do vedení těsně před poločasem Gyasi. V 61. minutě zvýšil z penalty na 2:0 Colombo a stal se prvním hráčem narozeným po roce 2001, jemuž se podařilo pokořit metu deseti branek v italské nejvyšší soutěži. Římané v závěru už jen snížili zásluhou střídajícího Šomurodova.

Neapol snadno dokráčela k prvnímu vítězství pod trenérem Antoniem Contem po brankách Di Lorenza, Kvaraccheliji a Simeoneho. Hostům z Boloni se zatím nedaří navázat na úspěšnou minulou sezonu, v níž se poprvé probojovali do Ligy mistrů, a v lize zatím čekají na výhru.

Atalanta šla v Turíně do vedení po brance Reteguiho. Letní posila z FC Janov má po dvou kolech na kontě již tři góly. Do poločasu vyrovnal Ilič a čtyři minuty po pauze otočil skóre Adams. Skotský reprezentační útočník se trefil v novém působišti poprvé od letního přestupu ze Southamptonu. Hosté měli v nastavení obrovskou šanci na vyrovnání po Lazarově faulu na Cassu, ale Pašaličův pokutový kop zneškodnil gólman Milinkovič-Savič.

Fiorentina remizovala s nováčkem z Benátek 0:0. Antonín Barák nastoupil v základní sestavě "Fialek" a připsal si první soutěžní minuty v sezoně. V 55. minutě jej na hřišti nahradil Colpani.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Bournemouth - Newcastle 1:1 (37. Tavernier - 76. Gordon), Wolverhampton - Chelsea 2:6 (27. Cunha, 45.+6 Larsen - 49., 58. a 63. Madueke, 2. Jackson, 45. Palmer, 80. Félix), Liverpool - Brentford 2:0 (13. Díaz, 71. Salah)

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Wolfsburg - Bayern Mnichov 2:3 (47. z pen. a 55. Majer - 20. Musiala, 65. vlastní Kamiński, 82. Gnabry), St. Pauli - Heidenheim 0:2 (66. Wanner, 82. Schöppner)

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Real Madrid - Valladolid 3:0 (50. Valverde, 88. Díaz, 90.+6 Endrick), Leganés - Las Palmas 2:1 (71. Cruz, 85. Franquesa - 90.+3 Ramírez), Alavés - Betis Sevilla 0:0, Alavés - Betis Sevilla 0:0, Atlético Madrid - Girona 3:0 (40. Griezmann, 48. Llorente, 90.+4 Koke)

Italská fotbalová liga - 2. kolo:

Fiorentina - Benátky 0:0, FC Turín - Bergamo 2:1 (31. Ilič, 49. Adams - 26. Retegui), AS Řím - Empoli 1:2 (80. Šomurodov - 45. Gyasi, 61. Colombo z pen.), Neapol - Boloňa 3:0 (45.+2 Di Lorenzo, 75. Kvaracchelija, 90.+4 Simeone).

1. Inter Milán 2 1 1 0 4:2 4
2. FC Turín 2 1 1 0 4:3 4
3. Udine 2 1 1 0 3:2 4
FC Janov 2 1 1 0 3:2 4
Parma 2 1 1 0 3:2 4
6. Empoli 2 1 1 0 2:1 4
7. Bergamo 2 1 0 1 5:2 3
8. Juventus Turín 1 1 0 0 3:0 3