Zahraniční ligy: Bayern řádil, Kane dal 33. gól. Arsenal zase vede Premier League

Aktualizováno 20. 4. 2024 23:48
Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v německé lize Union Berlín 5:1 a pojistili si druhé místo před Stuttgartem. Mönchengladbach i přes hattrick Robina Hacka prohrál na hřišti Hoffenheimu 3:4. Arsenal v Premier League zvítězil na hřišti Wolverhamptonu 2:0 a posunul se do čela neúplné tabulky.
Harry Kane slaví se spoluhráči z Bayernu.
Harry Kane slaví se spoluhráči z Bayernu. | Foto: Reuters

Vítězný gól vstřelil v nastavení Anton Stach. Pavel Kadeřábek za domácí odehrál celé utkání, jeho spoluhráč David Jurásek nastoupil v 94. minutě. Tomáš Čvančara za hosty naskočil z lavičky v 69. minutě. Lipsko zvítězilo v Heidenheimu 2:1 a upevnilo si čtvrtou příčku před Dortmundem.

Bayern o poločase vedl o dvě branky zásluhou Goretzky a Kanea, jenž svůj 33. ligový gól vstřelil z přímého kopu. Po přestávce se dvakrát prosadil Müller a mezi jeho trefami zvýšil na 4:0 Tel. Čestný úspěch domácích zaznamenal v nastavení Vertessen. Alex Král zůstal pouze mezi náhradníky Unionu.

Hoffenheim šel do vedení ve 36. minutě zásluhou Weghorsta, ale Hack svou první trefou záhy srovnal. Po přestávce si domácí vybudovali dvoubrankové vedení díky gólům Promela a Kabaka. Nejlepší střelec Borussie nejprve v 78. minutě snížil a minutu před koncem završením hattricku dokonce srovnal, ale Mönchengladbachu to na body nestačilo.

Pár vteřin po Hackově osmém gólu v sezoně Bebou ve vápně našel přízemním centrem střídajícího Stacha, jenž rozhodl o vítězství TSG.

V Heidenheimu se jako první mezi střelce zapsal ve 42. minutě hostující Šeško. Domácím se sice v 69. minutě podařilo srovnat zásluhou střídajícího Dovedana, jenž byl na hřišti jen několik desítek sekund, ale Lipsko pět minut před koncem strhlo zápas na svou stranu.

O vítěznou branku se postaral nejlepší střelec hostů Openda, který tak vstřelil svůj 23. gól a ve střelecké tabulce je třetí za Kanem z Bayernu Mnichov (33) a Guirassym ze Stuttgartu (25). Lipsko je v tabulce čtvrté, na pátý Dortmund má náskok tří bodů a o 12 branek příznivější rozdíl skóre.

Wolfsburg porazil Bochum 1:0 díky brance Winda ze 43. minuty a ze třináctého místa má na Mohuč náskok pěti bodů. Václav Černý, jenž se v týdnu poprvé stal otcem, v nominaci "Vlků" chyběl.

Arsenal znovu venku neinkasoval

Arsenal zvítězil na hřišti Wolverhamptonu 2:0 a posunul se do čela neúplné tabulky anglické fotbalové ligy. V záchranářských soubojích v 34. kole předposlední Burnley zvítězilo nad posledním Sheffieldem 4:1 a Luton doma podlehl 1:5 Brentfordu, který udělal velký krok k záchraně.

Arsenal poslal těsně před koncem prvního poločasu do vedení ranou pod břevno Trossard. Belgičan dal devátý gól v soutěži. Hosté udeřili těsně před koncem poločasu i po změně stran. Tentokrát se v páté minutě nastavení poosmé v sezoně prosadil kapitán Ödegaard. "Kanonýři" si tak spravili chuť po středečním vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bayernem Mnichov.

Arsenal má v čele tabulky jednobodový náskok před Manchesterem City, jenž podvečer postoupil do finále Anglického poháru. Liverpool se na "Kanonýry" může bodově dotáhnout, pokud v neděli zvítězí na hřišti Fulhamu. Wolves nevyhráli popáté v řadě, v tabulce jsou na jedenáctém místě.

Sheffield se stal třetím týmem v historii anglické nejvyšší soutěže, který doma inkasoval 50 branek. Dosud tuto metu pokořily pouze Aston Villa v sezoně 1935/36 (56) a Chelsea v ročníku 1959/60 (50).

I přes absenci největší hvězdy Toneyho vedl Brentford v poločase 2:0 díky dvěma brankám Wissy. V druhém dějství ještě navýšili náskok Pinnock, Lewis-Potter a Schade. Brentford dal ve svém 160. zápase v Premier League pět branek poprvé. V nastaveném čase zaznamenal čestný úspěch domácích Berry.

Brentford se posunul na 14. místo. Osmnáctý Luton na záchranu ztrácí jeden bod, Nottingham však odehrál o zápas méně.

Ukrajinec Dovbyk už má 18 gólů

Fotbalisté Girony ve španělské lize porazili Cádiz 4:1 a na první Real Madrid ztrácejí 10 bodů. Arťom Dovbyk vstřelil 18. gól v soutěži a vede tabulku střelců o dvě branky před Judem Bellinghamem z Realu Madrid.

Katalánci si z prvního dějství odnesli dvoubrankové vedení po trefách Garcíi a Martína. V 71. zvýšil na 3:0 Dovbyk. Naději Cádizu vykřesal v 81. minutě brankou Escalante, záhy ji však opět uhasil Portu. Za hosty, jimž se po dnešní výhře Celty Vigo vzdálila záchrana na šest bodů, opět odehrál celé utkání Aiham Ousou hostující z pražské Slavie.

Betis Sevilla zvítězil ve Valencii 2:1 a vystřídal ji na sedmém místě, které jako poslední zaručuje účast v pohárech. Oba góly hostů dal Pérez. "Netopýři" na domácím stadionu prohráli poprvé od konce září.

Neapoli se vzdalují pohárové příčky

Fotbalisté Empoli v italské lize doma porazili úřadující mistry z Neapole 1:0 díky brance Alberta Cerriho ze čtvrté minuty a vzdálili se sestupovému pásmu na rozdíl čtyř bodů. Střelec vítězné branky ve 20. minutě střídal vinou zranění. Empoli potvrdilo roli neoblíbeného soupeře klubu zpod Vesuvu, Neapol s dnešním soupeřem prohrála pět z posledních sedmi utkání.

Osmnácté Frosinone, které je o čtyři body za Empoli, má k dobru nedělní zápas na půdě FC Turín. Neapol zvítězila z posledních pěti utkání pouze jednou a na Bergamo, jež okupuje poslední pohárovou příčku, ztrácí dva body. Atalanta odehrála o dva zápasy méně.

Záchranářský duel mezi Veronou a Udine zvládli domácí díky brance Coppoly z 93. minuty. Hellas se díky trefě dvacetiletého odchovance posunul na 15. místo a na sestupové příčky mají náskok čtyř bodů. Udine nezvítězilo počtvrté v řadě a od pásma sestupu ho dělí bod.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Heidenheim - Lipsko 1:2 (69. Dovedan - 42. Šeško, 85. Openda), Hoffenheim - Mönchengladbach 4:3 (36. Weghorst, 58. Promel, 66. Kabak, 90.+1 Stach - 39., 78. a 89. Hack), Kolín nad Rýnem - Darmstadt 0:2 (57. Klarer, 90.+1 Vilhelmsson), Wolfsburg - Bochum 1:0 (43. Wind), Union Berlín - Bayern Mnichov 1:5 (90.+1 Vertessen - 53. a 66. Müller, 29. Goretzka, 45.+1 Kane, 62. Tel).

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Luton - Brentford 1:5 (90.+2 Berry - 24. a 45.+1 Wissa, 62. Pinnock, 64. Lewis-Potter, 86. Schade), Sheffield United - Burnley 1:4 (52. Hamer - 38. Bruun Larsen, 40. Assignon, 58. Foster, 71. Gudmundsson), Wolverhampton - Arsenal 0:2 (45. Trossard, 90.+5 Ödegaard).

20. Sheffield United 33 3 7 23 31:88 16

Poznámka: Everton přišel o 8 bodů a Nottingham o 4 body jako trest za porušení finančních pravidel.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

Celta Vigo - Las Palmas 4:1 (37. a 76. Aspas, 39. Swedberg, 71. Duvikas - 11. Herzog), Vallecano - Pamplona 2:1 (80. Chavarria, 84. Palazón - 29. Gómez), Valencie - Betis Sevilla 1:2 (66. Pepelu - 19. a 77. Pérez), Girona - Cádiz 4:1 (9. García, 22. Martín, 71. Dovbyk, 82. Portu - 81. Escalante).

1. Real Madrid 31 24 6 1 67:20 78
2. FC Barcelona 31 21 7 3 62:34 70
3. Girona 32 21 5 6 67:40 68
4. Atlético Madrid 31 19 4 8 59:36 61
5. Bilbao 32 16 10 6 52:30 58
6. San Sebastian 31 13 11 7 45:33 50
7. Betis Sevilla 32 12 12 8 40:38 48
8. Valencie 32 13 8 11 35:34 47