West Ham v nastavení získal alespoň bod. Šlágr v Německu rozhodl Schickův konkurent

14. 9. 2024 19:22
Fotbalisté West Hamu remizovali ve 4. kole anglické ligy na hřišti Fulhamu 1:1, když na branku domácího Jiméneze odpověděl až v páté minutě nastavení střídající Ings. Český záložník Tomáš Souček za hosty odehrál jen první poločas, Vladimír Coufal přišel na trávník v 57. minutě, kdy nahradil zraněného Emersona.
Danny Ings (vlevo) slaví s parťákem z West Hamu Carlosem Solerem gól, kterým v nastavení zajistil svému týmu remízu 1:1 na trávníku Fulhamu | Foto: Reuters

Liverpool doma podlehl Nottinghamu 0:1, první inkasovaný gól v sezoně pro něj znamenal také první bodovou ztrátu.

Utkání rozhodla ztráta domácího útočníka Núňeze a následný rychlý protiútok zakončený umístěnou střelou Hudsona-Odoie.

V největší šanci "Reds" ze 17. minuty trefil Díaz pouze tyč. Premiérovou porážku na lavičce Liverpoolu utrpěl trenér Arne Slot. Jeho svěřenci prohráli na domácím stadionu poprvé od 14. dubna.

Brentford perfektně odstartoval zápas proti Manchesteru City, když Wissa otevřel skóre už 22 vteřin po výkopu.

Kanonýr Haaland však v 19. minutě srovnal svým druhým dotekem v zápase. O 13 minut později norský fotbalista zvýšil na 2:1, když po Edersonově nákopu tělem odstavil obránce Pinnocka a nízkým lobem překonal brankáře Flekkena.

Ve druhém dějství se nejlepší ligový střelec snažil o třetí gól, který by z něj udělal prvního hráče, jemuž se podařilo dát hattrick ve třech zápasech Premier League za sebou, ale Flekken jej několikrát vychytal. Norský útočník tak má po čtyřech zápasech na kontě devět zásahů.

"Citizens" si jednobrankové vedení pohlídali a tři body zůstaly na Etihad Stadium. Svěřenci Pepa Guardioly jsou v lize zatím stoprocentní.

Manchester United zvítězil na hřišti Southamptonu 3:0, první gól po srpnovém příchodu z Bayernu Mnichov dal nizozemský obránce De Ligt.

V domácím dresu od začátku nastoupil ke svému prvnímu zápasu Premier League osmnáctiletý Dibling. Po půlhodině ho ve vápně fauloval obránce Dalot. Nařízenou penaltu si vzal na starost Archer, jehož brankář Onana vychytal a zneškodnil i jeho následnou dorážku hlavou.

Ve 35. minutě šli do vedení hosté, když se po Fernandesově centru prosadil hlavou De Ligt.

O šest minut později překvapil Rashford zpoza vápna brankáře Ramsdalea skrytou ranou na zadní tyč a vstřelil první ligový gól po 189 dnech.

Southampton hrál od 79. minuty bez vyloučeného Stephense, jenž dostal červenou kartu po nebezpečném zákroku na Garnacha.

Právě argentinský hráč pak v nastaveném čase zpečetil výhru hostů. "Rudí ďáblové" uspěli po dvou porážkách a na stadionu St. Mary's neprohráli poosmnácté v řadě. Southampton nebodoval ani ve čtvrtém kole.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Fulham - West Ham 1:1 (24. Jiménez - 90.+5 Ings), Liverpool - Nottingham 0:1 (72. Hudson-Odoi), Manchester City - Brentford 2:1 (19. a 32. Haaland - 1. Wissa), Southampton - Manchester United 0:3 (35. De Ligt, 41. Rashford, 90.+6 Garnacho), Brighton - Ipswich 0:0, Crystal Palace - Leicester 2:2 (47. a 90.+2 z pen. Mateta - 21. Vardy, 46. Mavididi),  Aston Villa - Everton 3:2 (36. a 58. Watkins, 76. Duran - 16. McNeil, 27. Calvert-Lewin), Bournemouth - Chelsea 0:1 (86. Nkunku).

Hložek proti Bayeru nehrál

Fotbalisté Leverkusenu zvítězili ve šlágru německé ligy na hřišti Hoffenheimu 4:1.

Domácí Adam Hložek proti bývalému klubu nenastoupil kvůli problémům se stehnem, v základní sestavě Hoffenheimu figuroval z českých fotbalistů jen obránce Pavel Kadeřábek. Robin Hranáč zůstal na lavičce a David Jurásek se zotavuje po zlomenině ruky.

Patrik Schick na druhé straně naskočil do hry v 86. minutě, brankář Matěj Kovář strávil utkání mezi náhradníky.

Bayer otevřel skóre v 17. minutě, když Boniface upláchl domácím obráncům a naservíroval míč před prázdnou branku Terrieriovi, jenž si připsal první trefu po letním přestupu z Rennes. O třináct minut později se opět uvolnil Schickův konkurent Boniface a tentokrát sám zvýšil na 2:0.

Osm minut před poločasem snížil Berisha a vstřelil první branku Hoffenheimu v sezoně, jejímž autorem nebyl útočník Kramarič.

TSG se ve druhém dějství snažil o vyrovnání, ale v 72. minutě Geiger ve vápně fauloval Grimalda a penaltu nekompromisně proměnil Wirtz. Za další tři minuty zpečetil výsledek svou druhou brankou v zápase po pohledné individuální akci hrdina zápasu Boniface.

Fotbalisté Lipska poprvé v sezoně ztratili, když doma remizovali s Unionem Berlín 0:0. Domácí měli v 74. minutě výhodu pokutového kopu, ale Openda jej neproměnil.

Na lavičkách chyběli oba hlavní trenéři. Domácí Marco Rose nemohl vést tým kvůli disciplinárnímu trestu, kouč hostů Bo Svensson musel zápas vynechat vinou nemoci.

Mönchengladbach podlehl Stuttgartu 1:3. Za domácí skóroval Pléa, za VfB se dvakrát prosadil Demirovič a jednou Undav. Domácí Tomáš Čvančara do hry naskočil z lavičky v 76. minutě za konečného stavu.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Hoffenheim - Leverkusen 1:4 (37. Berisha - 30. a 75. Boniface, 17. Terrier, 72. Wirtz z pen.), Freiburg - Bochum 2:1 (58. a 61. Adamu - 45. Boadu),  Mönchengladbach - Stuttgart 1:3 (27. Pléa - 58. a 61. Demirovič, 21. Undav), Lipsko - Union Berlín 0:0, Wolfsburg - Frankfurt 1:2 (76. Baku - 30. a 82. z pen. Marmúš), Kiel - Bayern Mnichov 1:6 (82. Gigovič - 7., 43. a 90.+1 z pen. Kane, 1. Musiala, 13. vlastní Remberg, 65. Olise).

AC stačila půlhodina

Fotbalisté AC Milán čtyřmi góly během první půlhodiny deklasovali Benátky a s výsledkem 4:0 slavili ve 4. kole první vítězství v ligové sezoně.

AC Milán poslal do vedení už ve 2. minutě Hernández, když z ostrého úhlu prostřelil brankáře Joronena. Po čtvrt hodině hry zvýšil na 2:0 premiérovou brankou v dresu "Rossoneri" záložník Fofana, jenž do Milána přestoupil v létě z Monaka.

Hosté z Benátek pak domácímu týmu darovali dva pokutové kopy po faulech Joronena a Schingtenneho. První penaltu proměnil ve 25. minutě Pulisic a druhým premiérovým střelcem v týmu AC se o čtyři minuty později stal Abraham. Anglický útočník v Miláně hostuje z AS Řím.

Premiérovou výhru na lavičce AC si tak připsal nový trenér Paulo Fonseca. Jeho svěřenci nasázeli čtyři branky za úvodní půl hodinu poprvé od roku 1958.

Como si doma vybudovalo dvoubrankové vedení díky vlastní brance Casaleho z 5. minuty a trefě Cutroneho z úvodu druhé půle. Boloňa snížila čtvrt hodiny před koncem zásluhou Castra a v nastavení srovnal obstřelem střídající Iling Junior.

Oba týmy v lize stále čekají na první výhru a Boloni se nedaří navázat na historickou minulou sezonu, v níž se poprvé probojovala do Ligy mistrů. Como se do Serie A vrátilo po 21 letech a zatím získalo body jen za dvě remízy.

Juventus remizoval na půdě Empoli 0:0 a se zápasem navíc se v čele tabulky o bod odpoutal od druhého Interu Milán.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Como - Boloňa 2:2 (5. vlastní Casale, 53. Cutrone - 76. Castro, 90.+1 Iling Junior), Empoli - Juventus Turín 0:0, AC Milán - Benátky 4:0 (2. Hernández, 16. Fofana, 25. Pulisic z pen., 29. Abraham z pen.).

Real porazil San Sebastian díky penaltám

Fotbalisté Realu Madrid v 5. kole španělské ligy zvítězili po brankách z penalty Viníciuse Júniora a Mbappého na hřišti San Sebastianu 2:0 a posunuli se na druhé místo.

Real se ujal vedení v 58. minutě, poté co Vinícius proměnil penaltu po ruce záložníka Gómeze. Mbappé vítězství "Bílého baletu" pojistil v 75. minutě, potrestal faulu na Vinicíuse. Svěřenci Carla Ancelottiho mají o bod méně než vedoucí Barcelona, která v neděli nastoupí na hřišti páté Girony.

Hattrick Javiho Puada rozhodl o výhře Espaňolu 3:2 nad Alavésem, Alex Král odehrál za vítěze celé utkání. Hrdina zápasu odstartoval svou střeleckou show v 21. minutě, když do sítě usměrnil Tejerův střílený centr. Hosté odpověděli v 35. minutě gólem Conechnyho, jenž se v novém dresu prosadil poprvé od letního přestupu z argentinského klubu Godoy Cruz.

Po opětovné spolupráci Tejera a Puada obnovil Espaňol své vedení v 56. minutě a o devět minut později dovršil šestadvacetiletý útočník hattrick gólem z penalty. Hosté reagovali už jen Tenagliovým snížením z 68. minuty.

Villarreal zvítězil na hřišti Mallorky 2:1 a zůstal neporažený. Do vedení šel ve 27. minutě zásluhou obránce Costy, jenž se prosadil poprvé po letním přestupu z Toulouse. Domácí srovnali dvanáct minut po poločase, kapitán Albiol si srazil Asanův centr do vlastní sítě.

Mallorca hrála od 69. minuty bez vyloučeného Lata. Villarreal využil přesilovku až díky bleskurychlé akci ze čtvrté nastavené minuty, na jejímž konci skóroval Pérez a se třemi góly je za nejlepším střelcem soutěže Polákem Lewandowským z Barcelony.

FC Sevilla porazila Getafe 1:0 brankou Jesúse Navase z 23. minuty. Španělský univerzál se v 38 letech a 298 dnech stal historicky nejstarším střelcem Sevilly, když překonal rekord Sergia Ramose z letošního března.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

San Sebastian - Real Madrid 0:2 (58. Vinícius Júnior z pen., 75. Mbappé z pen.), Mallorca - Villarreal 1:2 (57. vlastní Albiol - 27. Costa, 90.+4 Pérez), Espaňol Barcelona - Alavés 3:2 (21., 56. a 63. z pen. Puado - 39. Conechny, 68. Tenaglia), FC Sevilla - Getafe 1:0 (23. Navas).

1. FC Barcelona 4 4 0 0 13:3 12
2. Real Madrid 5 3 2 0 9:2 11
3. Villarreal 5 3 2 0 11:8 11
4. Atlético Madrid 4 2 2 0 6:2 8
5. Girona 4 2 1 1 7:4 7
6. Alavés 5 2 1 2 7:6 7
7. Espaňol Barcelona 5 2 1 2 5:5 7
8. Pamplona 4 2 1 1 5:7 7