Hronek zpražil Boston gólem při hře bez brankáře. Pak Vancouver dokonal obrat

25. 2. 2024 7:17
Útočník Ondřej Palát devátým gólem v aktuální sezoně NHL pomohl New Jersey k výhře 4:3 nad Montrealem. Popáté v sezoně se prosadil obránce Filip Hronek, jehož Vancouver porazil Boston 3:2 v prodloužení. Branku dal také Filip Zadina, jeho trefa ale na výhru San Jose nestačila.
Filip Hronek v souboji s Bradem Marchandem v utkání proti Bostonu
Filip Hronek v souboji s Bradem Marchandem v utkání proti Bostonu | Foto: Reuters

Palát v závěru druhé třetiny zavezl puk do útočného pásma, vyzval ke střele Šimona Nemce a z dorážky srovnal na 2:2. V 54. minutě se prosadil Nico Hischier a Devils se poprvé v zápase dostali do vedení.

Vítěznou branku domácích dal o tři minuty později Jesper Bratt. New Jersey vyhrálo po dvou prohrách a z devátého místa Východní konference ztrácí na příčky zaručující play off pět bodů.

Vancouver doma proti Bostonu protrhl čtyřzápasovou šňůru proher. Canucks prohrávali už 0:2, v posledních osmi minutách základní hrací doby ale srovnali a v prodloužení rozhodl Brock Boeser.

Hronek při závěrečné hře bez brankáře napřáhl na modré čáře a v čase 58:49 poslal zápas do prodloužení.

V dresu Bostonu nebodoval ani jeden z trojice Čechů.

Hronkův vyrovnávací gól:

Česká spolupráce z 50. minuty San Jose vykřesala naději na nadějný výsledek ze zápasu s Nashvillem. Obránce Jan Rutta s pukem objel branku, našel Zadinu a ten pohodlně snížil na 2:3. Více toho Sharks nestihli a padli 2:4.

Brankář Daniel Vladař Calgary pomohl k vítězství v tradiční bitvě o Albertu. Český gólman v duelu s Edmontonem inkasoval tři branky z 35 střel a Flames i díky jeho výkonu vyhráli potřetí za sebou. Vítězství 6:3 řídil dvěma góly a nahrávkou Noah Hanifin.

Z výhry se radoval také David Rittich, jehož Kings porazili Anaheim 3:2 po samostatných nájezdech. Český gólman zlikvidoval 22 střel, dva ze tří nájezdů a zápas zakončil s úspěšností 91,7 procenta. Jeho protějšek John Gibson pomohl Anaheimu k bodu 48 zákroky.

NHL:

Detroit - St. Louis 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)

Branky: 20. a 39. DeBrincat, 1. P. Kane, 5. Rasmussen, 6. Fabbri, 37. Compher - 32. Bolduc. Střely na branku: 34:23. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. Kane, 3. Rasmussen (všichni Detroit).

New Jersey - Montreal 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Branky: 26. Meier, 38. Palát, 54. Hischier, 57. Bratt - 34. a 59. Suzuki, 24. Gallagher. Střely na branku: 24:26. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Hischier, 3. Toffoli (všichni New Jersey).

NY Islanders - Tampa Bay 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky: 54. Lee, 58. Nelson - 5. Paul, 6. Kučerov, 25. Point, 60. Glendening. Střely na branku: 34:23. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Point, 3. Hedman (všichni Tampa).

Philadelphia - NY Rangers 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 43. Foerster - 32. Lafreniére, 47. Rempe. Střely na branku: 41:24. Diváci: 19.756. Hvězdy zápasu: 1. Rempe (NY Rangers), 2. Foerster (Philadelphia), 3. Šesťorkin (NY Rangers).

Florida - Washington 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 25. Cousins, 57. Verhaeghe, 64. Forsling - 39. Milano, 51. Wilson. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19.887. Hvězdy zápasu: 1. Forsling (Florida), 2. Wilson (Washington), 3. Verhaeghe (Florida).

Ottawa - Vegas 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 29. Chabot, 39. Batherson, 46. Norris, rozhodující sam. nájezd Stützle - 24. a 59. Stephenson, 6. Marchessault. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19.197. Hvězdy zápasu: 1. Chabot (Ottawa), 2. Stephenson (Vegas), 3. Norris (Ottawa).

Colorado - Toronto 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Branky: 3. Lehkonen, 12. Cogliano, 45. Rantanen - 14. a 35. a 58. Bertuzzi, 37. Marner. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.135. Hvězdy zápasu: 1. Bertuzzi, 2. W. Nylander (oba Toronto), 3. MacKinnon (Colorado).

Vancouver - Boston 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky: 53. Boeser, 59. Hronek, 62. Boeser - 26. J. Boqvist, 32. Heinen. Střely na branku: 39:22. Diváci: 18.924. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. Boeser (oba Vancouver), 3. Swayman (Boston).

Carolina - Dallas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 23. S. Aho - 17. J. Robertson, 29. W. Johnston. Střely na branku: 22:16. Diváci: 18.952. Hvězdy zápasu: 1. W. Johnston, 2. Heiskanen (oba Dallas), 3. S. Aho (Carolina).

Los Angeles - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 16. Fiala, 35. Doughty, rozhodující sam. nájezd Moore - 10. Silfverberg, 30. Carrick. Střely na branku: 50:24. David Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 91,7 procenta. Diváci: 18.203. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Kempe (oba Los Angeles), 3. Gibson (Anaheim).

Edmonton - Calgary 3:6 (1:3, 1:2, 1:1)

Branky: 19. a 25. Hyman, 57. Janmark - 16. a 35. Hanifin, 3. Kadri, 10. Pospíšil, 32. Dryden Hunt, 53. Coleman. Střely na branku: 35:31. Daniel Vladař za Calgary odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zákroků měl 91,4 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Zary (oba Calgary), 3. Hyman (Edmonton).

San Jose - Nashville 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 42. Granlund, 50. Zadina (Rutta) - 11. Sherwood, 39. F. Forsberg, 44. Sherwood, 60. Nyquist. Střely na branku: 25:35. Diváci: 15.919. Hvězdy zápasu: 1. Sherwood (Nashville), 2. Granlund (San Jose), 3. Saros (Nashville).

Seattle - Minnesota 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Branky: 1. Dunn, 47. Eberle - 14. a 23. Kaprizov, 5. M. Johansson, 22. Boldy, 27. Mermis. Střely na branku: 31:31. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Zuccarello (oba Minnesota), 3. Dunn (Seattle).