Výhry, ale byla to dřina. Litvínov, Motor i Hradec otočily zápasy v poslední třetině

6. 3. 2024 21:51
Favorizované týmy Litvínova, Českých Budějovic i Hradce využily výhody domácího prostředí a vstoupily do předkola play off hokejové extraligy výhrami, když zápasy otočily v poslední třetině. Verva zdolala 4:2 Plzeň, České Budějovice stejným výsledkem porazily Karlovy Vary a Hradec si poradil 4:3 s Vítkovicemi. Doma neuspěl jen Liberec, Olomouci podlehl 0:1 v prodloužení.
Brankář Matej Tomek pomohl Litvínovu k první výhře v sérii s Plzní
Brankář Matej Tomek pomohl Litvínovu k první výhře v sérii s Plzní | Foto: Roman Mareš / Rytíři Kladno

Litvínov v průběhu duelu dvakrát ztrácel, ve třetí třetině však předvedl parádní obrat, když dal tři góly za tři minuty a tři vteřiny. Brankou a asistencí se na výhře podíleli Petr Koblasa a Marek Baránek. Vítězný gól zaznamenal v čase 47:08 útočník Liam Kirk.

České Budějovice ještě po 51 minutách s Karlovými Vary prohrávaly, ale pak vyrovnal Milan Gulaš. V čase 55:47 dokonal obrat Brant Harris a sám pak přidal dvě minuty nato ještě i pojistku. Obě trefy vstřelil v pětiminutové početní výhodě po faulu Ondřeje Beránka.

Hradec Králové otočil proti Vítkovicím skóre z 1:2 na konečných 4:3, přičemž pět ze sedmi branek utkání padlo v přesilových hrách a jedna v oslabení. Vítězný gól dal útočník Christophe Lalancette, jenž v čase 45:29 zvyšoval na 4:2.

V Liberci byli v základní hrací době domácí gólman Daniel Král i olomoucký brankář Branislav Konrád neprůstřelní, o vítězi rozhodlo až prodloužení. O vítěznou branku Hanáků se v čase 62:23 postaral v přesilové hře Jakub Orsava.

Druhé zápasy se hrají na stejných stadionech ve čtvrtek.

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápasy:

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. Zygmunt (Havelka, Gut), 46. Koblasa (M. Sukeľ), 48. Kirk (Koblasa, Baránek), 50. Baránek (Hlava, D. Kaše) - 13. Söderlund (M. Indrák), 30. Laakso (Matýs). Rozhodčí: Kika, Cabák - Gerát, Špůr. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. Diváci: 4522.

Litvínov: M. Tomek - Zile, Baránek, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Demel - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Jurčík - Havelka, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Laakso, Bučko, Piskáček, Dujsík, Kvasnička, Malák - Rekonen, M. Soukup, Pour - Schleiss, Mertl, Holešinský - M. Indrák, Lev, Söderlund - Matýs, Jansa, P. Straka. Trenér: Kořínek.

Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Valský (Pech, M. Toman), 52. Gulaš (Štencel, Hovorka), 56. Harris (Kondelík, Pýcha), 58. Harris (Gulaš, Kondelík) - 28. Gríger (O. Procházka, T. Rachůnek), 35. O. Procházka (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Hribik, Mejzlík - Rampír, Blažek. Vyloučení: 2:5, navíc Ordoš - O. Beránek oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5702.

České Budějovice: Hrachovina - Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera - Gulaš, Kondelík, Ordoš - F. Přikryl, Harris, Kubík - Valský, Pech, M. Toman - Vopelka, Koláček, Chlubna. Trenér: Čihák.

Karlovy Vary: Frodl - D. Mikyska, Bartejs, Plutnar, Huttula, Stříteský, McFadden, Dlapa - O. Beránek, Černoch, Kangasniemi - O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek - Kružík, Hladonik, T. Redlich - Koffer, Kofroň, Matyáš Adámek. Trenér: Eismann.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branka a nahrávka: 63. Orsava (Řezníček). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Hynek, Thuma. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4076.

Liberec: D. Král - Melancon, M. Ivan, T. Galvas, McCoshen, Budík, Derner, Kolmann - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Zachar, A. Najman, Flynn - Hawryluk, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

Olomouc: Konrád - A. Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek, Rašner, Škůrek, L. Mareš - Orsava, P. Musil, J. Káňa - Navrátil, Macuh, Plášek - Bambula, Anděl, Kunc - Klimek, J. Knotek, Kusko. Trenér: J. Tomajko.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Kevin Klíma (Okuliar, Jergl), 28. T. Pavelka, 45. Perret (Kevin Klíma, McCormack), 46. Lalancette (T. Pavelka, Šťastný) - 12. Auvitu (Fridrich, M. Barinka), 18. Rihards Bukarts (Auvitu, Krieger), 53. Percy (Rihards Bukarts, Raskob). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - J. Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 4545.

Hradec Králové: Pařík - Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Pilař, P. Marcel - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Šťastný, Estephan, Eberle - Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu - P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich - Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts - Dej, Chlán, M. Kalus - Lednický, Claireaux, R. Půček. Trenér: Trnka.