Vstupenky na OH došly. Češi zaplatili i 16 tisíc

Red Spo
7. 7. 2008 14:07
Za 6 000 lístků utratili Češi celkem 13,5 milionu

Praha - Zájemci o olympijské hry v Pekingu zcela vykoupili šest tisíc vstupenek, které měli čeští fanoušci k dispozici. A zaplatili za ně celkem 13,5 milionu korun. Přitom se podařilo uspokojit jen 60 procent lidí, kteří chtěli některou z olympijských disciplín vidět na vlastní oči.

Nejdražší vstupenky se prodávaly na zahajovací a závěrečný ceremoniál a Češi za ně zaplatili až 16 300 Kč na osobu. V prodeji však byly i vstupenky za 100 Kč na málo atraktivní sporty.

Také prakticky všechny lety do Číny v době konání sportovního svátku už jsou podle Tomio Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) obsazené, a to i ze sousedních zemí.

Čtěte také:
Čína přidělila Česku na olympiádu málo lístků
Kung-fu, opera, ohňostroj. Tak začne olympiáda

Na termín od 8. do 24. srpna 2008 už také v Pekingu nenajdete ubytování. Poslední volné vstupenky jsou v současné době k dispozici už jen pro Číňany na speciálních serverech či v předprodejích v Číně.

Podle Okamury vloni zavítalo do Číny přibližně 4000 českých turistů, což znamenalo desetiprocentní meziroční nárust. Letos se tak díky olympiádě očekává nárust v desítkách procent.

Čína prý zatím nepatří mezi oblíbené exotické destinace českých turistů, zatím tam směřuje necelé jedno procento českých zájezdů za exotikou. Díky olympiádě by však měl zájem mezi českými turisty dále růst.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy