Salačovi debut v novém týmu nevyšel, body byly v Kataru příliš daleko

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 10. 3. 2024 18:56
Filip Salač nedokázal proměnit svůj první start v týmu Moto2 Marc VDS Racing v body. Český jezdec skončil v dnešním závodě Moto2 na 21. místě.
Filip Salač na motocyklu Moto2 ELF Marc VDS Racing Teamu ve VC Kataru 2024
Filip Salač na motocyklu Moto2 ELF Marc VDS Racing Teamu ve VC Kataru 2024 | Foto: ELF Marc VDS Racing Team

Český jezdec před sezonou vyměnil v kategorii Moto2 barvy stáje Gresini Racing za belgický tým. Ovšem po startu z 20. pozice se dnes v Losailu marně snažil posunout kupředu.

Bodovaná patnáctka byla pro rodáka z Prahy daleko. V šestém kole dokonce vypadl z první dvacítky a v cíli byl klasifikován na 21. příčce.

Dnes se nedařilo ani Salačovu týmovému kolegovi. Toni Arbolino, který byl loni celkově druhý, dojel jen pozici před ním. Z vítězství se v Kataru radoval Španěl Alonso Lopez.

Elitní třídě MotoGP od startu vládl Francesco Bagnaia. Obhájce titulu tak vylepšil čtvrté místo ze včerejšího sprintu a ujal se vedení v šampionátu. Za továrním jezdcem Ducati dojeli Brad Binder s KTM a sobotní vítěz Jorge Martin se strojem italské značky.

Osminásobný světový šampion Marc Marquez vybojoval při svém debutu na motocyklu Ducati čtvrtý. Od stupňů vítězů Španěla dělilo 1,5 sekundy.

V prvním letošním závodě nejslabší třídy vyhrál kolumbijský jezdec David Alonso. Pro pátý triumf v kariéře si dojel s náskokem pouhých 43 tisícin sekundy před Španělem Davidem Holgadem.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Losailu:

Moto3: 1. Alonso (Kol./CFMoto) 33:19,778, 2. Holgado (Šp./GasGas) -0,041, 3. Furusato (Jap./Honda) -0,143, 4. R. Rossi (It./KTM) -0,186, 5. Veijer (Niz./Husqvarna) -0,338, 6. Nepa (It./KTM) -0,416.

Moto2: 1. López (Šp./Boscoscuro) 35:45,595, 2. Baltus (Belg./Kalex) -0,055, 3. García (Šp./Boscoscuro) -0,742, 4. Ogura (Jap./Boscoscuro) -1,514, 5. González -5,100, 6. Ramírez (oba Šp./Kalex) -5,320, …21. Salač (ČR/Kalex) -41,203.

MotoGP - sprint: 1. Martín (Šp./Ducati) 20:41,287, 2. Binder (JAR/KTM) -0,548, 3. A. Espargaró (Šp./ Aprilia) -0,729.

Hlavní závod: 1. Bagnaia (It./Ducati) 39:34,869, 2. Binder -1,329, 3. Martín -1,933, 4. M. Márquez (Šp./Ducati) -3,429, 5. Bastianini (It./Ducati) -5,153, 6. Á. Marquez (Šp./Ducati) -6,791.

Průběžné pořadí MS (po 1 z 21 závodů): 1. Bagnaia 31, 2. Binder 29, 3. Martín 28, 4. M. Márquez 18, 5. Bastianini 15, 6. A. Espargaró (Šp./Aprilia) 15.