Vraťte gumy, schovejte trofej. V Austrálii se horečně balila F1, fanoušci piknikovali

Vraťte gumy, schovejte trofej. V Austrálii se horečně balila F1, fanoušci piknikovali
Letošní Velká cena Austrálie formule 1 se stala historii dřív, než se vůbec konala.
Kvůli koronaviru byl úvodní podnik sezony zrušen. Na 25. domácí Grand Prix si tak "protinožci" musí počkat.
Fanoušci, kteří do areálu okruhu Albert Park dorazili na páteční tréninky, skončili u zavřených vchodů.
Závod byl odvolán jen pár hodin před začátkem sportovního programu, milovníci rychlých kol si tak u bran okruhu udělali aspoň piknik.
Foto: Reuters
Reuters rav Reuters, rav
13. 3. 2020 10:48
Velká cena Austrálie formule 1 byla na poslední chvíli zrušena. Místo prvních dvou tréninků se v Melbourne balilo a fanoušci zůstali před branami okruhu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Za použití pyrotechniky na sportovních utkáních bude hrozit pokuta až 100 tisíc korun

Lidé, kteří během sportovních utkání použijí pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun. Hrozit jim bude rovněž zákaz vstupu na stadiony. Změny přinese přestupková novela, kterou dnes schválil Senát. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Novela má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních i v souvislosti s jejich konáním. Pachatelům bude hrozit zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhlo ministerstvo vnitra nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů. Vztahovat se to má také na drogové přestupky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy