UEFA Youth League (juniorská Liga mistrů)

Zázrak se nekonal. Mladí slávisté prohráli v Dortmundu 1:5 a do jarní části neprošli
Fotbal

Fotbalisté Slavie do 19 let si nezahrají v jarní fázi Youth League, mládežnické obdoby Ligy mistrů.
Fantastické sešívané mládí. Slávisté v Youth League zničili Inter, zářil Brazilec
Fotbal

Tým červenobílých do 19 let poslal inspiraci starším kolegům, kteří večer nastoupí v duelu Ligy mistrů proti stejnému soupeři.
"Předvedli jsme něco úžasného." Mladíci Slavie vyhráli na půdě slavné Barcelony
Liga mistrů

Fotbalisté Slavie v UEFA Youth League porazili Barcelonu na jejím hřišti 3:2, a oplatili jí tak porážku 0:4 z Prahy.
První konfrontace s Barcelonou nedopadla dobře, mladíci Slavie schytali čtyři góly
Liga mistrů

Fotbalisté Slavie do 19 let prohráli ve třetím z šesti utkání skupiny Youth League s Barcelonou vysoko 0:4.

Mladí slávisté ukázali cestu. V Youth League překvapivě porazili Dortmund 1:0

Fotbalisté Slavie do 19 let překvapivě zvítězili v druhém utkání skupiny Youth League nad Dortmundem 1:0. Zápas proti německému favoritovi rozhodl v 56. minutě brazilský talent Joao Felipe, který do pražského klubu přestoupil na začátku září. Červenobílí mladíci odčinili úvodní vysokou porážku 0:4 na půdě Interu Milán.

Slavia se v tréninkovém areálu v Praze na Xaverově velkého favorita nezalekla a od začátku byla překvapivě aktivnější. Svou převahu Pražané zužitkovali krátce po přestávce, kdy se zpoza vápna přízemní střelou k tyči prosadil Felipe, který už v domácím poháru nastoupil i za A-tým.

Borussia, která v úvodním kole porazila doma barcelonské mladíky 2:1, přidala až v závěru, ale srovnat nedokázala. Naopak slávisté v nastavení mohli zvýšit, kdyby jim nezkazila radost tyč.

Youth League je na podzim rozdělená na dvě části. První, v níž startuje Slavia, kopíruje Ligu mistrů, druhá větev je určena pro dorostenecké mistry. V dalším utkání Pražané přivítají Barcelonu. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.

Utkání 2. kola základní skupiny Youth League pro fotbalisty do 19 let:

Slavia Praha - Borussia Dortmund 1:0 (0:0)

Branka: 56. Felipe.

Sestava Slavie: Markovič - Douděra, Matys, Štětka, Kosek - Červ, Křišťan, Zinhasovič - Felipe (76. Vaněk), Toula, Zeronik (76. Hroník). Trenér: Hyský.

Barcelona - Inter Milán 0:3 (0:1).

1. Inter 2 2 0 0 7:0 6
2. Dortmund 2 1 0 1 2:2 3
3. Slavia 2 1 0 1 1:4 3
4. Barcelona 2 0 0 2 1:5 0

Slávistická devatenáctka na Interu schytala čtyři góly

Fotbalistům Slavie do 19 let nevyšel vstup do Youth League, která je mládežnickou obdobou Ligy mistrů. Pražané v úvodním duelu skupiny v Miláně proti Interu zaostávali a favoritovi podlehli vysoko 0:4. Domácí dali dva góly z penalt a dvakrát se trefil Sebastiano Esposito.

Sedmnáctiletý útočník otevřel skóre v 29. minutě, kdy se obtočil kolem obránce a střelou mezi nohy překonal slávistického gólmana Surovčíka, který už v sedmé minutě nahradil zraněnou jedničku Sirotníka.

Inter soupeře jasně přestřílel a po změně stran přidal další tři branky. V 58. minutě Esposito s přehledem proměnil penaltu po zákroku Štětky a o 20 minut později se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Oristanio. V 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Hošek a už v nastavení z dalšího pokutového kopou překonal Surovčíka Vergani.

V dalších zápasech skupiny se slávističtí mladíci stejně jako A-tým v Lize mistrů utkají s Dortmundem a Barcelonou. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.

Pro olomoucké mladíky Youth League končí. V úvodním kole vypadli s Lyonem
Fotbal

Hanáci v mládežnické obdobě Ligy mistrů prohráli doma s Lyonem 0:2 a nedokázali postoupit do osmifinále.
Plzeňští mladíci neuspěli. V Youth League podlehli AS Řím a soutěž pro ně skončila
Fotbal

Stopeři Viktorie si dali dva vlastní góly, italskému protivníkovi nakonec Západočeši podlehli 2:4.
Olomoucká devatenáctka postoupila do jarních bojů Youth League
Fotbal

Fotbalisté juniorky Sigmy Olomouc postoupili do jarních bojů Youth League, mládežnické obdoby Ligy mistrů.
Plzeňská juniorka remizovala v Moskvě, s AS Řím se porve o postup ze skupiny
Liga mistrů

Plzeňští fotbalisté do 19 let remizovali v pátém kole Youth League na hřišti CSKA Moskva 1:1
Inspirace pro áčko? Plzeňští junioři ve Španělsku potrápili Real a prohráli o gól
Liga mistrů

Plzeňští fotbalisté do 19 let předvedli v Youth League další dobrý výkon, tentokrát jim to ale na body nestačilo.
Šance od Van Bommela. Sadílek má za sebou premiéru za PSV, v poháru i asistoval
Zahraniční ligy

Devatenáctiletý český záložník Michal Sadílek nastoupil ve čtvrtek poprvé v soutěžním utkání za PSV Eindhoven a přispěl k pohárovému vítězství.
Fotbalovou Youth League ovládli mladíci Salcburku
Fotbal

Šampiony mládežnické obdoby Ligy mistrů se stali fotbalisté Salcburku, kteří v pondělním finále porazili Benfiku Lisabon 2:1.
V Eindhovenu vyrůstá další český supertalent. Sadílkovi radí Nistelrooy i Cocu
Fotbal

Reprezentační defenzivní záložník Michal Sadílek se rozpovídal o spolupráci s nizozemskými hvězdami a svém angažmá v PSV Eindhoven.
Dorost fotbalistů Sparty se s Youth League rozloučil výhrou
Fotbal

Fotbalisté Sparty do 19 let vyhráli v dnešní odvetě druhého kola Youth League na Žižkově nad Altinordu FK 3:2.
Sparťanský dorost na úvod 2. kola Youth League utrpěl debakl
Liga mistrů

Fotbalisté Sparty do 19 let vstoupili do druhého kola Youth League vysokou porážkou 2:6 na hřišti tureckého celku Altinordu FK.
9:0! Sparťanská devatenáctka smetla Podgoricu i v odvetě, zahraje si o play off Ligy mistrů
Fotbal

Mládežnický výběr fotbalové Sparty do 19 let po domácím vítězství nad Mladostí Podgorica 4:0 zvítězil v odvetě na černohorské půdě 5:0
Holoubek se bude naplno věnovat áčku Sparty, devatenáctku převezme Čunát
Fotbal

Trenér David Holoubek již nebude tříštit síly mezi A-tým fotbalistů Sparty a dorost.
Dorost Sparty vstoupil do mládežnické Ligy mistrů suverénní výhrou
Fotbal

Sparťané do 19 let porazili Mladost Podgorica 4:0 a jsou blízko postupu do 2. kola mládežnické obdoby Ligy mistrů.
Nejdřív s dorostem v LM, pak s áčkem na Inter. Spartu povede v Evropské lize Holoubek
Evropská liga

Fotbalová Sparta je stále bez hlavního kouče. Ve čtvrtečním zápase Evropské ligy ji proto povede trenér dorostu David Holoubek.