První konfrontace s Barcelonou nedopadla dobře, mladíci Slavie schytali čtyři góly

23. 10. 2019 16:14
Fotbalisté Slavie do 19 let prohráli ve třetím z šesti utkání skupiny Youth League s Barcelonou vysoko 0:4. Po vyrovnaném prvním poločase Pražané po změně stran dostali lekci z produktivity a v tréninkovém areálu v Horních Počernicích inkasovali čtyři branky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Slávisté nenavázali na minulé nečekané vítězství 1:0 doma nad Dortmundem a po polovině skupiny klesli na poslední místo čtyřčlenné tabulky. Podruhé ze tří zápasů utrpěli debakl 0:4, stejným poměrem podlehli i na úvod v Miláně Interu. Do další fáze postoupí první dva týmy skupiny, Slavii v příštím utkání čeká 5. listopadu odveta v Barceloně.

Mladí slávisté přežili v úvodu šanci katalánského favorita a ve zbytku první půle byli dokonce mírně aktivnější. V největší možnosti selhal těsně před pauzou Joao Felipe, který už v domácím poháru nastoupil i za A-tým. Sám před brankou trestuhodně přestřelil.

I druhý poločas začal slávistickou šancí, ale hned vzápětí po chybě Felipeho otevřel skóre Konrad De La Fuente. V 51. minutě po brejku zvýšil Nils Mortimer a po hodině hry překonal gólmana Markoviče, který už také hrál za "áčko", povedenou střelou z hranice vápna Jardi. De La Fuente si pak pohrál s dvěma obránci a v 74. minutě zpečetil výhru hostů.

Youth League je na podzim rozdělená na dvě části. První, v níž startuje Slavia, kopíruje Ligu mistrů, druhá větev je určena pro dorostenecké mistry. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.