Plzeňští mladíci ve fotbalové Youth League senzačně porazili Bayern

4. 10. 2022 15:06
Fotbalisté Plzně do 19 let ve třetím utkání skupinové fáze Youth League na hřišti Bayernu Mnichov senzačně zvítězili 2:1 po obratu v závěru. Viktoria získala první body ve skupině C po úvodních dvou prohrách 0:3 v Barceloně a doma s Interem Milán.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

"Kluci sehráli závěr fantasticky, pořád šli za gólem a když dali první, šli naplno i za tím druhým. Ty pocity teď jsou senzační. Byli jsme odměněni za týmový a extrémně pracovitý výkon," řekl trenér Ondřej Šiml pro klubový web.

Všechny branky padly až po změně stran. Domácí se ujali vedení v 69. minutě po Scholzeově zakončení z vápna. Zdálo se, že Plzeň prohraje i třetí utkání ve skupině a znovu bez vstřeleného gólu, ale v 87. minutě vyrovnala. Krůta po Kuleho přihrávce zakončil do prázdné branky. Překvapení pak dokonal v první minutě nastavení Paluska po střele do horního rohu branky.

"Byl to neskutečný pocit. Hned jak jsem dal gól, tak už jsem jen koukal, kdo všechno za mnou běží. Když dáte takový gól v 90. minutě a ještě proti Bayernu, je to nepopsatelné. Budu si to určitě pamatovat až do konce života," uvedl stoper Paluska.

Do vyřazovací fáze soutěže postoupí první dva celky. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.