Olomoucká devatenáctka postoupila do jarních bojů Youth League

28. 11. 2018 18:37
Fotbalisté juniorky Sigmy Olomouc postoupili do jarních bojů Youth League, mládežnické obdoby Ligy mistrů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Liška

V odvetě 2. kola mistrovské části hráli nerozhodně 2:2 na hřišti Maccabi Tel Aviv a po úvodní domácí remíze 1:1 jdou dál díky většímu počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře.

Svěřenci trenéra Tomáše Janotky se 17. prosince dozvědí soupeře, se kterým se v únoru utkají o postup do osmifinále. Tam se dosud z českých týmů dostala jen Příbram v sezoně 2015/16. Olomouc může narazit i na Chelsea či Juventus Turín.

Sigma v Izraeli vedla v 50. minutě po gólu Pavla Zifčáka, ale domácí skóre rychle otočili. V 78. minutě ale vyrovnal Ondřej Zmrzlý a zajistil hostům postup.

Odvetné utkání 2. kola mistrovské části UEFA Youth League pro fotbalisty do 19 let:

Maccabi Tel Aviv - Sigma Olomouc 2:2 (0:0)

Branky: 58. Strosberg, 72. Guerrero - 50. Zifčák, 78. Zmrzlý. První zápas 1:1, postoupila Olomouc.

Sestava Olomouce: Trefil - Diblík, Kratochvíl, Bednár, Galus - Zlatohlávek (67. Šíp), Grygar, Zmrzlý - Langer (90. Vybíral), Zifčák, Grečmal (81. Raab). Trenér: Janotka.

před 30 minutami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.