Třinečtí hokejisté porazili v Lize mistrů oslabený Fribourg 7:3

14. 9. 2024 23:18

Třinečtí hokejisté vyhráli na svém ledě v Lize mistrů nad Fribourgem 7:3. Hosté točili v poli jen třináct hráčů a dvě třetiny drželi naději na bodový zisk.

Oceláři dvakrát v zápase smazali jednobrankovou ztrátu a rozhodli mezi 52. a 55. minutou, kdy odskočili třemi góly na 5:2. Po dvou gólech vítězů vstřelil Daniel Kurovský a Michal Teplý. Český šampion porazil v novém ročníku soutěže po Lausanne podruhé švýcarský tým a na kontě má po čtyřech kolech osm bodů.

Fribourg postihla viróza, a tak měl v Třinci na soupisce pouze jednoho gólmana a nastupoval se dvěma obrannými dvojicemi a třemi útoky.

Hokejová Liga mistrů:

HC Oceláři Třinec - Fribourg-Gottéron 7:3 (1:1, 1:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 15. Kurovský (Čacho, Hrehorčák), 32. Teplý (Sikora, Addamo), 52. Addamo (Teplý, Nedomlel), 55. Teplý (Hudáček, Sikora), 56. Kurovský (Hrehorčák, Adámek), 60. Sikora (Adámek, Addamo), 60. Cienciala (Hudáček, Kundrátek) - 1. Gunderson (Sörensen, Wallmark), 23. Dorthe (Schmid, Streule), 58. Mottet (Wallmark, Sörensen). Rozhodčí: A. Jeřábek, Jiří Ondráček I - Jiří Ondráček II, Lhotský (všichni ČR). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 3352.

Sestava Třince: Kacetl - Adámek, Jank, Kundrátek, Nedomlel, Mrtka, Smith - Daňo, Cienciala, Hudáček - Kurovský, Vrána, Hrehorčák - Addamo, Sikora, Teplý - Walega, Čacho, Dravecký. Trenéři: Malík a Raszka.