Totální kolaps Hoffenheimu. I díky Hložkovi vedl ve 12. minutě 3:0, přesto prohrál

před 2 hodinami
Český fotbalový reprezentant Adam Hložek poprvé od příchodu z Leverkusenu skóroval za Hoffenheim, jeho tým však v německé lize ztratil doma proti Brémám vedení 3:0 a prohrál 3:4.
Český fotbalista Hoffenheimu Pavel Kadeřábek nemůže uvěřit tomu, co jeho tým předvádí | Foto: Reuters

Hoffenheim měl bleskový nástup do utkání. Po dvou Bülterových trefách zvýšil Hložek ve 12. minutě již na 3:0, když poslal míč do sítě pohotově z otočky.

Krátce poté se ovšem nechal vyloučit domácí Nsoki, což byl pro Brémy povel k velkému obratu. Hosté ještě do přestávky vyrovnali. Brzy po ní završil hattrick Stage a oslabení domácí přišli o všechny body.

Za Hoffenheim nastoupil také český obránce Pavel Kadeřábek, jeho spoluhráč Robin Hranáč nebyl ani na lavičce. Mužstvo se trápí, s jedinou výhru je v tabulce třetí od konce, což by znamenalo baráž o záchranu. Brémy jsou desáté.

Fotbalisté Frankfurtu po čtvrteční pohárové remíze s Plzní vyhráli v Kielu 4:2 a v tabulce se posunuli na druhou příčku o bod za Bayern Mnichov. Eintracht vedl o dva góly i nad Plzní, ale nakonec s ní doma remizoval 3:3. V listopadu do Frankfurtu zamíří také pražská Slavia.

Hlavní postavou utkání v Kielu byl egyptský útočník Marmúš. Ke dvěma brankám přidal také dvě asistence. Domácí Mačino z penalty zajistil poločasový stav 1:1 a ve druhém poločase japonský útočník vyrovnal ještě jednou. S úbytkem sil však nováček favoritovi neodolal a se ziskem jediného bodu zůstal poslední.

Marmúš se šesti góly vede tabulku střelců německé ligy, o jednu trefu méně má Kane z Bayernu.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Hoffenheim - Brémy 3:4 (5. a 8. Bülter, 12. Hložek - 26., 39. a 49. Stage, 21. Malatini), Kiel - Frankfurt 2:4 (30. z pen. a 50. Mačino - 25. a 65. Marmúš, 48. Matanovič, 74. Tuta).

"Rudé ďábly" zlomilo vyloučení kapitána

Fotbalisté Manchesteru United prohráli v 6. kole anglické ligy po dlouhém oslabení s Tottenhamem 0:3. Před koncem prvního poločasu byl přísně vyloučen domácí kapitán Bruno Fernandes.

"Rudí ďáblové" nevyhráli třetí soutěžní zápas v řadě. Po ligové remíze na půdě Crystal Palace ztratili body také v Evropské lize s Twente (1:1).

O vítězný gól Tottenhamu se již ve 3. minutě postaral Johnson, navíc v závěru poločasu dostal za podražení červenou kartu Fernandes.

"Kohouti" přidali ve druhém poločase další dvě branky a posunuli se na desátou příčku. Svěřenci Erika ten Haga doma stejně jako v zápase s Liverpoolem utržili třígólovou porážku a patří jim až 12. místo v tabulce.

Aston Villa remizovala na stadionu Ipswiche 2:2 a nevyužila možnost dotáhnout se bodově v tabulce na vedoucí Liverpool. Až dosud ztratila body jen porážkou s Arsenalem a v Ipswichi dlouho vedla díky Watkinsovi, jenž si do přestávky připsal gól a asistenci.

Nováček soutěže se však nevzdal a ve druhém poločase vyrovnal. Bod získal díky spolupráci mladých letních posil. Autor dvou gólů Delap těžil z práce Hutchinsona, jenž přišel z Chelsea. Právě londýnský tým se díky lepšímu skóre drží na čtvrté příčce před Aston Villou.

Ipswich dál čeká na první výhru po návratu mezi elitu, se čtyřmi remízami mu patří patnáctá příčka.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Manchester United - Tottenham 0:3 (3. Johnson, 47. Kulusevski, 77. Solanke), Ipswich - Aston Villa 2:2 (8. a 72. Delap - 15. Rogers, 32. Watkins).

1. Liverpool 6 5 0 1 12:2 15
2. Manchester City 6 4 2 0 14:6 14
3. Arsenal 6 4 2 0 12:5 14
4. Chelsea 6 4 1 1 15:7 13
5. Aston Villa 6 4 1 1 12:9 13
6. Fulham 6 3 2 1 8:5 11
7. Newcastle 6 3 2 1 8:7 11
8. Tottenham 6 3 1 2 12:5 10