Nejlépe placení Slováci: kdepak hvězdy NHL či obletovaný fotbalista, v čele je idol

Peter Sagan
12. Petra Vlhová - 397 287 eur. Fantomka bílých svahů a vítězka slalomu na letošní olympiádě v Pekingu vydělala na odměnách v přepočtu téměř deset milionů korun, na nejlepší Slováky to ale nestačí.
2. Milan Škriniar - 4,5 milionu eur. A nejlépe placeným fotbalistou, jehož obletují nejslavnější kluby světa, je se 110 miliony korun zadák Interu Milán.
3. Tomáš Tatar - 3,3 milionu eur. Nejlépe placeným slovenským hokejistou je s 81 miliony korun útočník New Jersey.
11. Marek Hrivík - 495 000 eur. Slovenské hokejisty dovedl v Pekingu jako kapitán k historické medaili z olympiády, od Nižného Novgorodu by měl dostávat v přepočtu asi 12 milionů korun.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 28. 4. 2022 14:51
Podívejte se na nejlépe placené sportovce Slovenska, jak je porovnal server šport24.sk. V žebříčku, který zahrnuje vyloženě sportovní výdělky a nejsou v něm zahrnuty příjmy z reklamních a dalších činností, se ani mezi top 10 nedostala hvězdná lyžařka a čerstvá olympijská šampionka Petra Vlhová.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Vládní koalice se shodla na podobě strategického plánu zemědělských dotací

Vládní koalice se shodla na podobě strategického plánu zemědělských dotací. Výše redistributivní platby, kterou zemědělci dostávají na prvních 150 hektarů půdy, zůstane na úrovni 23 procent z celkové částky na přímé platby. Návrh už v lednu vyvolal protesty zemědělců. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) chce získat na podporu malých a středních podniků až tři miliardy korun ročně. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

Návrh Strategického plánu společné zemědělské politiky nastavuje pravidla vyplácení dotací na období od roku 2023 do roku 2027. Vláda návrh odeslala Evropské komisi (EK) v lednu a koncem dubna dostala od komise odpověď s připomínkami. Už od ledna návrh na výši redistributivní platby kritizuje hlavně Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR, kteří varují před tím, že nastavení dotací povede k dalšímu růstu cen potravin a omezení produkce.

"Postup při schvalování a vypořádání připomínek Evropské komise ke Strategickému plánu společné zemědělské politiky řešili experti na zemědělství všech stran vládní koalice. V rámci redistributivní platby potvrdili návrh 23 procent na prvních 150 hektarů," řekl Nekula.

Zdroj: ČTK
Další zprávy