Thomas Lüthi

Kornfeil potvrdil mistrovství na vodě. Spadl, přesto v Misanu dojel sedmý. Abraham nebodoval
Motocykly

Jakub Kornfeil v nepovedené sezoně poprvé dojel v závodě světového šampionátu třídy Moto3 v první desítce.
Závod Moto2 v Brně byl přerušen kvůli dešti. Ve zkrácené verzi potom dominoval Lüthi
Motocykly

Švýcarský jezdec Thomas Lüthi vyhrál závod kategorie Moto2 v Brně. Karel Hanika, jenž startoval doma na divokou kartu, obsadil dvaadvacáté místo.
Kornfeil sedmým místem završil nejlepší sezonu v kariéře. Hanika na body nedosáhl
Motocykly

Z dvojice českých účastníků bodoval ve VC Valencie třídy Moto3 jen Jakub Kornfeil, který obsadil sedmé místo. Karel Hanika dojel na 22. pozici.
Kornfeil v Austrálii nedokončil závod plný pádů. V MotoGP Crutchlow využil Marquezova pádu
Motocykly

Jakub Kornfeil potřetí v této sezoně MS třídy Moto3 nebodoval. V Austrálii nenastoupil po přerušení ke zkrácenému závodu.
Kornfeil si v Kataru dojel pro desáté místo, v MotoGP vyhrál Lorenzo
Motorismus

Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Kataru třídy Moto3 desátý. Karlu Hanikovi závod nevyšel a skončil až na 31. pozici.
MotoGP otřásá skandál, Rossi sestřelil Marqueze. Kornfeil v Sepangu vedl
Motorismus

Ani v předposledním závodě světového šampionátu nedokázal Danny Kent proměnit v realitu svůj útok na titul mistra světa třídy Moto3. V Sepangu vyhrál…