Kornfeil si v Kataru dojel pro desáté místo, v MotoGP vyhrál Lorenzo

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 20. 3. 2016 19:54
Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Kataru třídy Moto3 desátý. Karlu Hanikovi závod nevyšel a skončil až na 31. pozici.
Jakub Kornfeil na trati Velké ceny Kataru v Losailu.
Jakub Kornfeil na trati Velké ceny Kataru v Losailu. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Losail -V úvodním podniku sezony třídy Moto3, Velké cena Kataru, bodoval z dvojice českých jezdců jen Jakub Kornfeil. V prvním závodě v sedle Hondy si na okruhu Losail dojel pod umělým osvětlením pro desáté místo. Karel Hanika obsadil v premiéře na motocyklu Mahindra 30. příčku.

Český jezdec vyhrál souboj skupiny

Po nepovedené kvalifikaci Kornfeil velmi dobře odstartoval. Hned v prvním kole se prodral do bodované patnáctky a postupně získával další pozice až "na dohled" top 10. Naopak Hanika byl s velkou ztrátou na posledním 33. místě.

Kornfeil se držel v osmičlenné skupině bojující o desáté místo. Tři kola před cílem se dostal do jeího vedení,pronásledovatelům rychle odjel a desátou pozici udržel až do konce Grand Prix

Po dramatickém bitvě sedmi jezdců si pro vítězství dojel Niccolo Antonelli. Ital porazil Jihoafričana Brada Bindera o pouhých sedm tisícin vteřiny.

Těsný finiš Moto3 v Losailu:

Lorenza nástup Ducati nezaskočil

Jorge Lorenzo sice vyhrál závod MotoGP o více než dvě vteřiny, ale vítězství obhájce titulu na Yamaze se vůbec nerodilo snadno. Po startu se do čela dostala duo jezdců Ducati Andrea Dovizioso a Andrea Iannone.

Jenže druhý jmenovaný 16 kol před koncem spadl a Ital v čele se nakonec stal "obětí" útoku Lorenza, který pak svým pronásledovatelům ujel.

Pád Andrey Iannoneho:

Dovizioso  se až do cílové čáry úspěšně ubránil útokům Marca Marqueze s Hondou, čtvrtý dojel Valentino Rossi na druhé tovární Yamaze..

I ve třídě Moto2 o vítězi rozhodly centimetry. Z jedenáctého triumfu v kariéře se radoval zkušený Švýcar Thomas Lüthi, jenž zdolal Franca Morbidelli. Italský jezdec byl ale nakonec klasifikován až na osmém místě, protože byl jako řada dalších závodníků potrestán za ulitý start.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Losailu:

Moto3: 1. Antonelli (It./Honda) 38:12,161, 2. Binder (JAR/KTM) -0,007, 3. Bagnaia (It./Mahindra) -0,148, 4. Fenati (It./KTM) -0,435, 5. Bastianini (It./Honda) -0,606, 6. Bulega (It./KTM) -0,625, ...10. Kornfeil (ČR/Honda) -10,947, 30. Hanika (ČR/Mahindra) -59,105.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 40:14,293, 2. Salom (Šp./Kalex) -9,610, 3. Corsi (It./Speed Up) -9,665, 4. Syarin (Malaj./Kalex) -13,558, 5. Aegerter (Švýc./Kalex) -16,064, 6. Kent (Brit./Kalex) -16,114.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:28,452, 2. Dovizioso (It./Ducati) -2,019, 3. Márquez (Šp./Honda) -2,287, 4. Rossi (It./Yamaha) -2,387, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -14,083, 6. Viňales (Šp./Suzuki) -15,423.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy