Nejlepší výsledek na antuce. Bouzková je po tříhodinové bitvě v semifinále

6. 4. 2024 7:10
Tenistka Marie Bouzková postoupila na antukovém turnaji v Bogotě do semifinále. Nasazená jednička porazila Němku Lauru Siegemundovou 2:6, 6:2, 7:5 za téměř tři hodiny. O šesté finále na okruhu WTA v kariéře bude Bouzková hrát s Ruskou Kamillou Rachimovovou. Do semifinále se probojovala i ve čtyřhře, v níž nastupuje se Španělkou Sarou Sorribesovou.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

V předchozích dvou vzájemných zápasech se Siegemundovou ztratila Bouzková maximálně tři gamy, ale tentokrát musela o vítězství hodně bojovat. V prvním setu přišla dvakrát o podání a prohrála 2:6. Ve druhé sadě oplatila soupeřce stejnou mincí.

V rozhodujícím setu měla česká tenistka při podání soupeřky v desáté hře dva mečboly, ale nevyužila je. Uspěla až na třetí pokus ve dvanáctém gamu. Bouzková poprvé v sezoně vyhrála třikrát za sebou a již nyní dosáhla nejlepšího výsledku na antuce na okruhu WTA.

S Rachimovovou, která je v žebříčku o 50 míst níže, se pětadvacetiletá česká tenistka utká poprvé.

Ve čtvrtfinále dohrála obhájkyně titulu z předchozích dvou ročníků Tatiana Mariaová. Šestatřicetiletá Němka podlehla 6:1, 3:6, 3:6 domácí Camile Osoriové, která turnaj ovládla před ní v roce 2021. Kolumbijskou hráčku v semifinále čeká další veteránka Italka Sara Erraniová.

Tenisový turnaj žen v Bogotě (antuka, dotace 267.082 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Bouzková (1-ČR) - Siegemundová (7-Něm.) 2:6, 6:2, 7:5, Osoriová (6-Kol.) - Mariaová (2-Něm.) 1:6, 6:3, 6:3, Rachimovová (8-Rus.) - Bucsaová (4-Šp.) 0:6, 6:4, 7:5.