reklama
 
 
14:20 • Wimbledon • 3. kolo
2:0
7:5 6:1
Semifinále v Birminghamu 2019, Barbora Strýcová
Barbora Strýcová
Kiki Bertensová v osmifinále Wimbledonu 2018
Kiki Bertensová

Hezké sobotní odpoledne, vítejte u online přenosu z utkání 3. kola ženské dvouhry ve Wimbledonu mezi Barborou Strýcovou a Kiki Bertensovou. Utkání začne zhruba 14:20. 

Český ženský tenis zažívá vynikající Wimbledon. Hned šest tenistek postoupilo do druhého kola nejslavnější turnaje světa. Čtyři z nich zvládly přejít i do kola třetího. A tři z nich už mají za sebou i duel třetího kola. A všechny jej dokázaly zvítězit. Včera totiž Karolíny Muchová a Plíšková vyhrály nad svými soupeřkami a v pondělním osmifinále se utkají proti sobě. Český tenis tak má jistotu minimálně jedné čtvrtfinalistky. Dnes otevírala program na kurtu číslo 2 Petra Kvitová. Ta svůj duel taky zvládla a přehrála Polku Magdu Linetteovou 2:0 na sety. Čtvrtou do party tak může být Barbora Strýcová.

Ta však bude mít nejspíš nejtěžší úlohu ze všech českých hráčem ve třetím kole. Čeká ji totiž čtvrtá hráčka světa Kiki Bertensová z Nizozemska. Ta je nejenže velkou favoritkou, ale také s hráčkou ve vynikající formě. A to, i když si odmyslíme antukový titul z Madridu. Na trávě dokáže být efektivnější.  Na domácí půdě v Hertogenboschi totiž zvládla vyhrát 4 utkání a až ve finále podlehla Alison Riskeové. Podobně se jí vedlo také v Eastbourne, kde skončila o kolo dřív, tedy v semifinále. Tam nestačila na rozjetou Karolínu Pliškovou. V All England Clubu zvládla první kolo s Lucemburčankou Minellovou s přehledem, jenže zapotila se v tom druhém. V druhém setu odvracela mečbol Američanky Townsendové. Nakonec jej odvrátila a celý duel otočila ve svůj prospěch.

Kiki Bertensová v osmifinále Wimbledonu 2018 Kiki Bertensová v osmifinále Wimbledonu 2018 | Foto: Reuters

To Barbora Strýcová na oblíbené trávě ožila k daleko lepším výkonům. Na antuce totiž třikrát v řadě vypadla v prvním kole. Na nejrychlejším povrchu se ale daleko projeví její přednosti, pestrá hra, nepříjemný slajz, chytré náběhy k síti. V Birminghamu díky tomu vyhrála hned tři utkání v řadě, skončila až v semifinále na raketě novopečené světové jedničky Ashleigh Bartyové. V Eastbourne však musela vzdát už v prvním kole proti Slovince Hercogové. Především z preventivních důvodů, aby nepřišla o Wimbledon. Na londýnské trávě zkušená Češka zatím neztratila set. Ukrajinku Tsurenkovou i Němku Siegemundovou porazila s přehledem ve dvou setech.

Dnes ale rozhodně nebude favoritkou. Nizozemka je jednou z favoritek na titul, konečně by chtěla prorazit na velkém turnaji. Nemůže se však opřít o velkou znalost hry české hráčky. Odehrály totiž spolu pouze jediný zápas, což je zajímavé, jelikož se pohybují obě na tour hodně dlouho. Navíc je ten duel starý tři a půl roku. V Aucklandu na tvrdém povrchu v lednu 2016 vyhrála ve dvou setech česká tenistka. Od té doby však nizozemská hráčka šla hodně nahoru. Rozhodně nás čeká zajímavý duel.

Obě hráčky jsou již na kurtu, mají za sebou krátkou rozehrávku a za pár vteřin začnou hrát. 

Utkání začíná, česká tenistka startuje na servisu. 

15:0

Nizozemka na úvod vyhazuje bekhend. 

30:0

Výborný zásah Strýcové u sítě. 

30:15

Ve výměně křižných forhendů jako první zachybovala česká hráčka. 

40:15

Výborný servis přinesl přímý bod. 

1:0 Strýcová získává gem

Češka začíná utkání velmi dobře. 

15:0

Pokus o překvapivý forhend do protipohybu Strýcové nevyšel. 

30:0

Strýcová se odvážně vydala na síť, ale její dropvolej skončil na pásce. 

40:0

Také Bertensová zaznamenala přímý bod z podání. 

40:0

Také Bertensová zaznamenala přímý bod z podání. 

40:15

Češka se teď skvěle bránila a donutila soupeřku více zariskovat. A Bertensová zachybovala. 

1:1 Bertensová získává gem

Také Nizozemka ztratila jeden míček při své první servisní hře. 

0:15

Bertensová přitlačila a Strýcová z defenzívy nedostala míč přes síť. 

0:30

Skvělý return Bertensové přímo pod nohy Strýcové. 

autor: Tomáš Chudý | 6. 7. 2019 14:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama