Zázračné sestry i nástupci Berdycha. Češi vyhlížejí nálož tenisových talentů

Sport Sport
16. 3. 2020 15:21
Český tenis může hledět do budoucnosti s velkou nadějí. Do mužské kategorie postupně dorůstá početný zástup nadějných hráčů, kteří mají zacelit díru po Tomáši Berdychovi. V té ženské se znovu daří vychovávat tenistky s potenciálem na absolutní světovou špičku. Projděte si přehled největších českých talentů.
Jiří Lehečka a Jaroslav Navrátil
Jiří Lehečka a Jaroslav Navrátil | Foto: Dalibor Sosna

Češi na vzestupu

Velká krize českého mužského tenisu vyvrcholila na letošním Australian Open, na kterém se poprvé po dlouhých 38 letech nepředstavil žádný český hráč. Po odchodech Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha, žebříčkových pádech Lukáše Rosola a Jiřího Veselého a nenaplnění potenciálu například u Adama Pavláska, ovšem mohou Češi hledět do budoucnosti s nadějí na obrat.

Minimálně pětice mladých tenistů mladších dvaceti let totiž v tuto chvíli naplňuje veškeré předpoklady zaujmout v příštích letech pozice v širší světové špičce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Meziroční inflace dosáhla v červenci 17,5 procenta, vzrostla potřinácté za sebou

Meziroční inflace v červenci potřinácté v řadě zrychlila. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červenci o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu. Nejvíce zdražily energie a potraviny. Ve srovnání s červnem stouply ceny o 1,3 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst od letošního února. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Ceny zboží v červenci meziročně vzrostly úhrnem o pětinu. Ceny služeb se zvýšily 14 procent.

Meziroční růst statistici zaznamenali u potravin a nápojů a u cen energií. Cena elektřiny vzrostly o 33,6 procenta a zemního plynu o 59,8 procenta.

Další zprávy