Zázračné sestry i nástupci Berdycha. Češi vyhlížejí nálož tenisových talentů

Sport Sport
16. 3. 2020 15:21
Český tenis může hledět do budoucnosti s velkou nadějí. Do mužské kategorie postupně dorůstá početný zástup nadějných hráčů, kteří mají zacelit díru po Tomáši Berdychovi. V té ženské se znovu daří vychovávat tenistky s potenciálem na absolutní světovou špičku. Projděte si přehled největších českých talentů.
Jiří Lehečka a Jaroslav Navrátil
Jiří Lehečka a Jaroslav Navrátil | Foto: Dalibor Sosna

Češi na vzestupu

Velká krize českého mužského tenisu vyvrcholila na letošním Australian Open, na kterém se poprvé po dlouhých 38 letech nepředstavil žádný český hráč. Po odchodech Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha, žebříčkových pádech Lukáše Rosola a Jiřího Veselého a nenaplnění potenciálu například u Adama Pavláska, ovšem mohou Češi hledět do budoucnosti s nadějí na obrat.

Minimálně pětice mladých tenistů mladších dvaceti let totiž v tuto chvíli naplňuje veškeré předpoklady zaujmout v příštích letech pozice v širší světové špičce.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy