Zázračné sestry i nástupci Berdycha. Češi vyhlížejí nálož tenisových talentů

Sport Sport
16. 3. 2020 15:21
Český tenis může hledět do budoucnosti s velkou nadějí. Do mužské kategorie postupně dorůstá početný zástup nadějných hráčů, kteří mají zacelit díru po Tomáši Berdychovi. V té ženské se znovu daří vychovávat tenistky s potenciálem na absolutní světovou špičku. Projděte si přehled největších českých talentů.
Jiří Lehečka a Jaroslav Navrátil
Jiří Lehečka a Jaroslav Navrátil | Foto: Dalibor Sosna

Češi na vzestupu

Velká krize českého mužského tenisu vyvrcholila na letošním Australian Open, na kterém se poprvé po dlouhých 38 letech nepředstavil žádný český hráč. Po odchodech Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha, žebříčkových pádech Lukáše Rosola a Jiřího Veselého a nenaplnění potenciálu například u Adama Pavláska, ovšem mohou Češi hledět do budoucnosti s nadějí na obrat.

Minimálně pětice mladých tenistů mladších dvaceti let totiž v tuto chvíli naplňuje veškeré předpoklady zaujmout v příštích letech pozice v širší světové špičce.

 

Právě se děje

před 22 minutami

V Česku dnes k 18:00 přibylo přes 6800 případů covidu-19, rekordní je i počet úmrtí

V pondělí přibylo v Česku dalších 89 úmrtí lidí nakažených koronavirem, což je nejvyšší počet zemřelých za den od začátku epidemie. V úterý bylo zatím k 18:00 zaznamenáno dalších 33 mrtvých na celkem 1600. Případů nemoci covid-19 bylo za dnešek k večeru potvrzeno přes 6800, což je nejvyšší nárůst za den k 18:00 za celou dobu epidemie v Česku. Nejvýraznější nárůst je stále na Zlínsku. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Dále zrychluje také nárůst množství lidí, kteří skončili po nákaze koronavirem v nemocnicích. Podle posledních údajů ministerstva za pondělí přibylo 343 hospitalizovaných na celkových 4064, zatímco v předchozích dnech nárůst nepřesáhl tři stovky za den. Ve vážném stavu je 634 hospitalizovaných.

Od 1. března, kdy se objevily v zemi první případy nákazy, bylo zaznamenáno dohromady 188.773 případů covidu-19.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy