WTA Hamburk • Osmifinále • 18:40

Barbora Krejčíková - Magdalena Fręchová

Konec zápasu.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková
2
6
6
Magdalena Fręchová
Magdalena Fręchová
0
3
0

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání osmifinále ženského tenisového turnaje v Hamburku mezi Barborou Krejčíkovou a Polkou Magdalena Fręchovou. Zápas začíná v úterý 19. července v 18:15.

Sezónu Barbory Krejčíkové výrazně poznamenalo zranění lokte, které ji vyřadilo na tři měsíce. Brněnská rodačka se do hry vrátila na French Open, kde hned v prvním kole vypadla s domácí Parryovou. Posléze nevyšel ani přechod na trávu, když v Eastbourne vypadla na raketě Kosťukové. Ve Wimbledonu už se šestadvacetiletá Češka dočkala vítězství, a to dokonce dvou, prohrála až ve třetím kole s pozdější čtvrtfinalistkou Aljou Tomljanovicovou. Krejčíková pak opět přešla na antuku a vydala se obhajovat titul do Budapešti, kde však v prvním kole nestačila na Číňanku Si-jü Wang. Zde v Hamburku v úvodním střetnutí zdolala ve dvou setech Nizozemku Lamensovou.

Magdalena Fręchová je polská tenistka, která v žebříčku WTA aktuálně okupuje 84. příčku. V travnaté části sezóny si nevedla vůbec zle. V Nottinghamu sice vypadla už v prvním kole, ale v Birminghamu došla do osmifinále, v Eastbourne do druhého kola a ve Wimbledonu, podobně jako Krejčíková, do kola třetího, kde jí vystavila stopku semifinalistka Halepová. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Lodže si posléze dala dva týdny pauzu a na kurty se vrátila právě v Hamburku. V prvním kole vyhrála první set na Annou Kalinskou 6:1, Ruska vzápětí zápas skrečovala.

Tenistky proti sobě odehrají první utkání. Velkou favoritkou je Barbora Krejčíková, která se pomalu, ale jistě dostává do staré formy. Magdalena Fręchová ale rozhodně není bez šance, už proti Kalinské ukázala, že na antuce umí.

První set utkání právě začíná. Na podání je Magdalena Fręchová.

0:15

Barbora Krejčíková začala parádním křižným bekhendovým returnem do levého růžku kurtu. Na síti pak zahrála bekhendovým volejem vítězný míč.

0:30

Také druhý fiftýn míří za českou tenistkou, jež udržela větší klid a přesnější ruku, naopak Polka chybovala bekhendem do sítě.

0:40

Po slabším druhém podání vypálila Barbora Krejčíková další ostrý return a Fręchová vracela pod pásku. Tři brejkboly!

15:40

Čistá hra se nekoná. Přestože musela jít polská tenistka znovu přes druhý servis, tak si Češka neporadila s bekhendovým returnem.

30:40

To je škoda. Barbora Krejčíková dostala nalitý balónek na forhend, ale místo vítězného míče pouze napálila střed sítě.

40:40

Ani do třetice to nevyšlo. Šestadvacetiletá rodačka z Brna si sokyni rozběhala, aby ve finále nasměrovala křižný bekhend do deblového koridoru.

A:40

Polská hráčka si troufla na zkrácení hry, které přineslo kýžené ovoce. Krejčíková balónek doběhla, ale vrátila jej mimo vymezený prostor.

0:1 Magdalena Fręchová získává gem.

Magdalena Fręchová odvrátila tři brejkboly, a nakonec urvala úvodní gem střetnutí pro sebe. Její soupeřka proti výhodě napálila bekhendem síť.

0:15

Return k základní čáře byl dobrou volbou. Barbora Krejčíková necouvala a hrála brzy po odskoku, balónek trefila nečistě.

15:15

S výborným servisem ven z dvorce si Magdalena Fręchová neporadila, míček odpálila mimo vymezený prostor.

15:30

Také čtyřiadvacetiletá rodačka z Lodže sahá hned v prvním gemu na returnu po brejkbolech. Nyní ji protihráčka věnovala bod dvojchybou.

15:40

Brejkboly přichází a jsou dva! Barbora Krejčíková opět neudržela přesnou ruku v delší výměně a křižným bekhendem napálila síť.

30:40

Takové obrázky se nám líbí o poznání více. Česká hráčka si podáním připravila pozici, načež forhendem trefila volnou pravou polovinu dvorce.

0:2 Magdalena Fręchová získává gem.

Bohužel, druhý brejkbol Krejčíková odvrátit nedokázala. Znovu byla v tlaku, ale forhend nezvládla nasměrovat přes pásku.

15:0

Polka skvěle zaservírovala. S returnem si ještě její soupeřka poradila, s následným forhendem již nikoliv.

15:15

Dlouhá výměna pro Češku. Ta diktovala tempo výměny a uzavřela ji vítězným forhendem po pravé čáře.

15:30

Barbora Krejčíková bojuje. Tvrdým forhendem dostala konkurentku pod tlak, Polka vracela míček za základní čáru.

30:30

O třetí gem se strhává velká bitva. Magdalena Fręchová napálila první podání na téčko, sokyně zkazila return.

40:30

Prasátko pomohlo Polce. Bekhend Krejčíkové zvedla síť, načež čtyřiadvacetiletá hráčka proměnila křižný bekhend ve vítězný míč.

40:40

Jdeme do shody. Servírující hráčka si podáním připravila dobrou pozic, leč vzápětí trestuhodně zaváhala na bekhendu.

A:40

Kraťasy Polce fungují. Přestože Krejčíková znovu balónek doběhla, tak soupeřce pouze přihrála na vítězný míč.

40:40

Gem pokračuje. Barbora Krejčíková těžila z dobře umístěného returnu, po němž se dostala do tlaku a napálila pak vítězný forhend kros.

A:40

Opět měla česká tenistka tlak, ale střídá vítězný míč s nevynucenou chybou. Teď přišel bekhend po levé čáře, bohužel míček spadl o kousek vedle lajny.

0:3 Magdalena Fręchová získává gem.

Polka zatím dominuje. I do třetice jí vyšlo zkrácení hry, tentokráte protihráčka balónek ani nestihla odehrát. Brejk potvrzen.

15:0

Po servisu a kratším returnu se Barbora Krejčíková vydala blíže k síti, kde si počínala nekompromisně. Forhendem zahrála Polce do protipohybu.

30:0

Další dobré první podání a tlak Češky, jež nepřipustila ztrátu bodu. Fręchová v plném běhu přepálila forhend.

40:0

Čtvrtá hra j zatím jasnou záležitostí. Polská tenistka vyzkoušela kratší forhend, jenže míček vůbec nepřeletěl síť.

1:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Na čtvrtý pokus Barbora Krejčíková konečně vyhrála gem. A to dokonce čistou hrou, tak snad se teď role otočí a úřadovat začne favoritka.

15:0

Magdalena Fręchová byla zahnána pod tlak, avšak nemusela litovat, protože soupeřka v jasné pozici zaváhala při křižném forhendu.

15:15

Další útočný forhend nasazené trojky byl o poznání lepší. Přestože se Polka snažila sebevíc, tak na balónek nedosáhla.

30:15

Jenže přichází další nevynucená chyba v podání české hráčky. Ta hrála balónek brzy po odskoku a tvrdý forhend skončil pod páskou.

30:30

Útočit do soupeřčina bekhendu se vyplatilo. Brněnská rodačka vydržela a byla to Fręchová, jež neustála ostré rány na levou stranu kartu.

30:40

Brejkbol! Barbora Krejčíková střílela bekhendy ze strany na stranu. Na ten poslední, který spadl na pravou lajnu, se Fręchová jen smutně podívala.

40:40

Shoda. Polka si v kritickou chvíli pomohla kraťasem, u nějž byla Krejčíková včas, ale zahrála míček do zámezí.

A:40

Po brejkbolu následuje gembol. Česká tenistka zkusila zklidnit rytmus výměny vysokým forhendem, jenže míček spadl až za základní lajnu.

40:40

Tentokráte zklidnění vyšším úderem přišlo, načež Barbora Krejčíková překvapivě zaútočila křižným forhendem zleva a zapsala vítězný balón.

40:A

Skvěle připravený útok, který šestadvacetiletá česká hráčka zakončila neomylnou smečí na síti. Odměnou jí je další brejkbol.

2:3 Barbora Krejčíková získává gem.

A konečně využitý! Barboře Krejčíková stačilo zahrát přesný return, což se povedlo, Fręchová vzápětí přestřelila z bekhendu.

15:0

Cestu za potvrzením brejku zahájila Barbora Krejčíková na jedničku. Forhendový return konkurentky pustila za základní lajnu.

15:15

Vzápětí chybuje Češka. Bekhend chtěla vměstnat na boční lajnu, míček dopadl o pár čísel vedle ní.

30:15

První eso střetnutí má na kontě české tenistka. Za podáním ven z dvorce se Polka jenom ohlédla.

30:30

Štěstí stálo na straně returnující hráčky. Krejčíková útočila forhendem, míček se od pásky vrátil zpátky na její stranu.

30:40

Potvrzení brejku se komplikuje. Barbora Krejčíková tlačila, ale závěrečným bekhendem zasáhla deblový koridor a tak má Polka brejkbol.

40:40

Brejkbol neměl dlouhého trvání. Magdalena Fręchová si neporadila se servisem ven z dvorce a returnovala za základní čáru.

A:40

Nasazenou trojku vůbec nerozhodil fakt, že sokyně hrála vysoké kopce. Na první odpověděla stejnou mincí, na ten druhý nechytatelným forhendem do pravého růžku.

3:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Barbora Krejčíková potvrzuje brejk a obě tenistky tak opět jsou na stejné úrovni. Po kratším bekhendu vyprodukovala ze stejné strany winner po levé čáře.

0:15

Další brejk by se pochopitelně hodil! A česká hráčka začíná sedmou hru velmi dobře, Polka pod tlakem minula bekhend.

15:15

Z bekhendu o pár vteřin později chybuje i česká hráčka. Musela lehce zacouvat a balónek nasměrovala těsně za základní čáru.

15:30

Brněnská rodačka nyní ukázala skvělý cit pro míček. Do poslední chvíle skrývala úmysl hrát kraťas, který nakonec umístila těsně za pásku. Fręchová byla bez šance.

30:30

Polka nekompromisně srovnává. Podáním si připravila ideální pozici a forhend pak poslal neomylně do volného levého rohu.

40:30

Další výborný servis, s nímž si Češka neporadila. Bekhendový return odpálila do výrazného autu.

40:40

Opět uvidíme shodu. Polská tenistka podklouzla při bekhendu, což mělo vliv na kvalitu úderu. Balónek nepřeletěl přes pásku.

40:A

Přestřelka od základní čáry pro Češku, jež tak disponuje brejkbolem! Její polská konkurentka dala příliš velkou délku bekhendu.

40:40

Velká škoda. Barbora Krejčíková se dostala do výměny, ale nízký forhend ve finále skončil na pásce.

40:A

Přichází další příležitost k zisku gemu na příjmu. Nasazená trojka si naběhla na síť, kam dostala nalito na forhendový volej a nezaváhala.

4:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Barbora Krejčíková získává čtvrtý gem v řadě a rázem je ona tou, která má blíže k zisku první sady. Na závěr sedmé hry si troufla na bekhend raný brzy po odskoku míčku od země, na skvěle provedený křižný úder zleva Polka neměla šanci odpovědět.

0:15

Podáním si Češka připravila slibnou příležitost k ukončení výměny. Tu skutečně ukončila, ale ve svůj neprospěch, a sice forhendem do sítě.

0:30

A další nevynucená chyba z dílny Barbora Krejčíkové. I v tomto případě nezvládla poslat přes síť útočný forhend.

15:30

Zbytečná chyba Polky, která by ji v pozdějším průběhu gemu mohla hodně mrzet. V klidné pozici přestřelila forhendem.

15:40

To se nepovedlo. Podáním ven z dvorce sice Krejčíková konkurentku vyhnala z kurtu, jenže pak chybovala forhendem a čelí tak dvěma brejkbolům.

30:40

Prvnímu se ubránila. Magdalena Fręchová statečně odolávala tlaku, aby nakonec přeci jen nezvládla obranný bekhend.

40:40

Polská hráčka viděla volné místečko v pravém růžku a zkusila do něj vměstnat balónek pod velkým úhlem. Nicméně hrála jenom do autu. Shoda.

A:40

Výborně. Jako první změnila rytmus delší výměna nasazená trojka, a to skvěle provedeným ostrým forhendem po levé lajně, který přetavila ve vítězný míč.

5:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Barbora Krejčíková potvrdila i druhý brejk a je tak jednu hru od zisku setu, který se pro ni nevyvíjel vůbec dobře. S returnem si ještě Fręchová poradila, ale pak zaváhala při bekhendu.

0:15

Polská tenistka začala na své poměry až nezvykle chybovat. Teď si připravila výbornou pozici, ale místo vítězného bekhendu hrála do autu.

15:15

Kraťasy však Magdalena Fręchová stále umí výborné. Krejčíková se sklouzla za míčkem, ani tak jej nestihla.

15:30

Češka je o krůček blíže setbolům. Po returnu poslala forhend do levého rohu, sokyně odpověděla údederem ze stejné strany pod pásku.

30:30

Další skvělé zkrácení hry. Češka brala míček v poslední chvíli ze země, bohužel balónek vykroutila mimo vymezené území.

30:40

Setbol je na světě! Zhruba v polovině cesty k síti si nasazená trojka nechala míček skočit, aby jej následně bekhendem napálila nechytatelně do pravého růžku.

6:3 Barbora Krejčíková získává gem a set.

Úvodní dějství je minulostí! Tentokráte si nechala balónek skočit i Magdalena Fręchová, ale na rozdíl od soupeřky zahrála nevynucenou chybu, čímž celý set ukončila. Barbora Krejčíková získala šest her v řadě!

15:0

Druhý set zahájila Krejčíková přímým bodem.

15:15

Vzápětí česká hráčka chybovala hned po servisu.

30:15

Magdalena Fręchová začínala získávat navrch, když v tom nasměrovala forhend za základní čáru.

40:15

Skvěle umístěné tvrdé podání na téčko, za nímž Polka natahovala raketu marně. Dva gemboly.

40:30

Magdalena Fręchová těžila z pomalého druhého servisu konkurentky, vypálila parádní forhendový return do pravého růžku.

40:40

A další ostrý return, po němž byla Krejčíková pod velkým tlakem. Míček napoprvé vrátila, načež se pouze podívala za dobře provedeným křižným bekhendem protihráčky.

A:40

První podání přišlo v pravý čas. Magdalena Fręchová za balónkem natáhla raketu, leč vrátila ho až za základní čáru.

1:0 Barbora Krejčíková získává gem.

Série získaných her se prodlužuje na sedmičku. Polská tenistka opět zariskovala na returnu, tentokráte míček dopadl o kousek za základní lajnu.

0:15

Vůbec poprvé se stalo, že by polské hráčce nevyšel kraťas. Úmysl byl dobrý, ale míček se v tomto případě zastavila na pásce.

15:15

Barbora Krejčíková se dostala do tlaku, avšak nebylo jí to nic platné. Finální křižný bekhend zleva poslala mimo vymezený prostor.

15:30

Těsně, ale přece skončil Polčin forhend po pravý lajně v zámezí. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Lodže ani neprotestovala.

30:30

Magdalena Fręchová se vydala na síť, ačkoliv nebyla úplně v tlaku. Česku ovšem viditelně zaskočila a její křižný bekhend nechala doletět do autu.

30:40

Na síti šestadvacetiletá rodačka z Brna umí! Počkala si na pravý okamžik k zahrání forhendového voleje, po němž bude chtít z brejkbolu vytěžit brejk.

2:0 Barbora Krejčíková získává gem.

Brejk je tu! Barbora Krejčíková se dostala do role aktivnější hráčky prudkým forhendem po levé lajně. Vzápětí vyslala další tvrdý forhend, na nějž již Polka nenašla přesnou odpověď.

0:15

Třetí gem druhého setu česká tenistka otevřela dvojchybou.

0:30

Při druhém bodu se česká hráčka trefila do prvního podání a měla dobře připravenu pozici na forhendu, ale přestřelila vymezený prostor.

0:40

A další překvapivé zaváhání nasazené trojky, jež selhala při smeči, balónek usměrnila pod pásku. Polka má tři brejkboly.

15:40

Ten první nevyužívá. Barbora Krejčíková v pokračujícím tlaku naběhla k síti, napodruhé při smeči nezaváhala.

30:40

Výborné podání ven z dvorce přineslo kýžené ovoce, Magdalena Fręchová returnovala bekhendem za základní čáru.

40:40

Taktéž třetí brejkbol je minulostí! Polka trefila míček na čistě a ten spadl těsně za síť. Krejčíková trestala vítězným forhendem do pravého rohu.

A:40

Šestadvacetiletá brněnská rodačka byla na síti znovu nekompromisní. Soupeřka statečně odolávala, třetímu voleji se však už neubránila.

3:0 Barbora Krejčíková získává gem.

Barbora Krejčíková odvrátila tři brejkboly, aby nakonec urvala i třetí gem druhého dějství pro sebe! Po dobře umístěném podání ven z dvorce vyslala nechytatelný forhend na opačnou stranu.

15:0

Magdalena Fręchová trestala vyšší, ale hlavní kratší bekhendový return sokyně. Vyslala křižný bekhend do pravého růžku, jímž prolomila defenzivu české hráčky.

15:15

Znovu měla čtyřiadvacetiletá rodačka z Lodže výměnu pod kontrolou, jenže v závěru místo volné levé části dvorce trefila deblový koridor.

15:30

Barbora Krejčíková ve druhé sadě trestá každé, byť menší, Polčino zaváhání. Nyní trestala o kousek vyšší úder a vyslala vítězný bekhend po levé čáře.

15:40

Pokus spíše ze zoufalství předvedla Magdalena Fręchová, jež se v těžké pozici pokusila o kraťas, balónek skončil na pásce. Dva brejkboly pro Češku.

30:40

Moc nechybělo. Barbora Krejčíková si věřila na další vítězný bekhend po lajně, tentokráte míček zapadl do těsného autu.

4:0 Barbora Krejčíková získává gem.

S každým delším gemem je o vítězce utkáním jasněji a jasněji. Vyšší return Krejčíkové Polku viditelně zaskočil, její křižný bekhend nepřeletěl síť.

15:0

Ne, Magdalena Fręchová není v dobrém psychickém rozpoložení, to je zřejmé. Zdánlivě jednoduchý return odpálila za základní čáru.

30:0

A znovu. Čtyřiadvacetiletá Polka měla return na raketě, aby i v tomto případě vymezený prostor přestřelila.

40:0

Naopak Barbora Krejčíková hraje s milimetrovou přesností a vysokým sebevědomím. Troufla si na bekhend po lajně pod poměrně velkým úhlem, míček poslala přesně na lajnu.

5:0 Barbora Krejčíková získává gem.

Čistá hra jako potvrzení druhého brejku a nasazená trojka je jediný gem od postupu mezi nejlepších osm hráček turnaje. Fręchová ukončila pátou hru returnem do území pro čtyřhru.

0:15

Česká hráčka si je moc dobře vědoma, že stačí zůstat ve výměně a chyba od Polky dříve či později přijde. Teď Fręchová chybovala forhendem.

15:15

Zaváhání i od české hráčky. Ta přitlačila na pilu až příliš, její úder z bekhendové strany vyletěl za základní čáru.

15:30

Magdalena Fręchová se sama přiblížila konci na turnaji, když soupeřce věnovala fiftýn bez práce svou druhou dvojchybou v zápase.

15:40

Dva mečboly! Kratší bekhendový slajz české tenistky nadělal Polce obrovské problémy, čtyřiadvacetiletá rodačka z Lodže hrála v pokleku do středu sítě.

30:40

Magdalena Fręchová ještě bojuje. Udržela se ve výměně, a dokonce byla aktivnější hráčkou, v jejím finále nasměrovala forhend do pásky Češka.

6:0 Barbora Krejčíková získává gem, set a zápas.

Je konec! Polka zahrála povedený bekhend po levé lajně, avšak Krejčíková balónek vrátila na stranu soupeřky a ta při zdánlivě snazším bekhendu selhala, křižně napálila balónek do zámezí.

Barbora Krejčíková potvrdila roli favoritky a v osmifinále turnaje v Hamburku deklasovala Magdalenu Fręchovovou z Polska po setech 6:3 a 6:0.

Nasazená trojka zaspala úvod, když prohrála první tři hry, ale potom se rozjela a soupeřce ve zbytku střetnutí nepovolila vůbec nic. Barbora Krejčíková získala dvanáct her v řadě, ve druhém setu uštědřila o dva roky mladší soupeřce potupného kanára.

Ve čtvrtfinále se Barbora Krejčíková utká s vítězkou zápasu Carleová - Potapovová.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 2 - 0

Dvojchyby: 2 - 1

Úspěšnost 1. podání: 70 % - 69 %

Body po 1. podání: 72 % - 49 %

Body po 2. podání: 50 % - 32 %

Ubráněné brejkboly: 7/8 - 7/13

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u sledování dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 3 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy