Vondroušová si vylepšuje maximum na trávě, v Berlíně je už ve čtvrtfinále

22. 6. 2023 15:06
Tenistka Markéta Vondroušová postoupila na turnaji v Berlíně do čtvrtfinále, její německá soupeřka Jule Niemeierová duel za stavu 6:3, 6:5 pro českou hráčku kvůli zranění pravé ruky vzdala. Třiadvacetiletá rodačka ze Sokolova se dostala na travnatém povrchu mezi osm nejlepších poprvé v kariéře. V boji o semifinále vyzve nasazenou šestku Mariu Sakkariovou z Řecka.
Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová | Foto: Reuters

Třiapadesátá hráčka světa Vondroušová si pomohla v prvním vzájemném utkání s Niemeierovou pěti esy a 16 vítěznými míči. Na turnaji ještě neztratila set. Třiadvacetiletá Němka doplatila vedle zranění v závěru druhé sady na 41 nevynucených chyb.

Finalistka Roland Garros z roku 2019 Vondroušová se mohla po celý zápas opřít o stoprocentní servis. Česká tenistka získala první set díky brejkům v třetím a devátém gamu. Po 45 minutách se ujala vedení.

Niemeierová se v druhé sadě zlepšila a několikrát usilovala o prolomení soupeřčina servisu. Ani jeden z tří brejkbolů však nevyužila. Za stavu 5:5 a 30:15 pro Vondroušovou pak Němka podklouzla a poranila si pravou ruku. Vyžádala si pauzu na ošetření, nakonec však duel po hodině a 48 minutách vzdala.

Se Sakkariovou se Vondroušová utká podruhé, před měsícem na antuce v Římě česká tenistka vyhrála ve dvou setech.

Tenisový turnaj žen v Berlíně (tráva, dotace 780.637 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Vondroušová (ČR) - Niemeierová (Něm.) 6:3, 6:5 skreč, Alexandrovová (Rus.) - Gauffová (5-USA) 6:4, 6:0.