Video: Monfils těsně unikl zranění, při zápase se na něj vyklopily hodiny

Francouzský tenista Gaël Monfils jen o vlásek unikl zranění. V zápalu boje prvního kola totiž vykopl ze stěny digitální hodiny, které se na něho zřítily.
Video: youtube.com

New York – Je to vyhlášený tenisový akrobat, ale teď se mu to málem nevyplatilo. Francouz Gaël Monfils málem na kurtu přišel k úrazu poté, co se při dobíhání míče v 1. kole US Open odrazil od stěny a zřítily se na něho digitální hodiny. Odnesl to jen lehkou odřeninou a zápas nad Gillem Müllerem vyhrál celkem hladce ve třech setech.

Vše se odehrála na začátku druhé sady, kdy se při brejkbolu snažil Monfils vybrat smeč Lucemburčana a odrazil se při tom od zadní stěny dvorce. Hodiny, do kterých kopl, to nevydržely a zřítily se. Francouz ještě na poslední chvíli stihl trochu ucuknout.

"Byl jsem překvapený, trochu mě to zranilo. Ale mohlo to být daleko horší, kdyby mi to spadlo na kotník nebo na lýtko," uvědomuje si Monfils. Stejně tak ví, že si to vlastně způsobil sám. "Když jste ponořeni v momentu zápasu, nic necítíte. Já zkrátka jen vyskočil a najednou tam byla stěna, měl jsem štěstí," dodal.

Nasazená desítka je tedy v pořádku a může se těšit na druhé kolo, kde se utká s českým protivníkem Janem Šátralem, který při své grandslamové premiéře také zvládl první kolo.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy