Video: Monfils těsně unikl zranění, při zápase se na něj vyklopily hodiny

Sport Sport
30. 8. 2016 11:43
Francouzský tenista Gaël Monfils jen o vlásek unikl zranění. V zápalu boje prvního kola totiž vykopl ze stěny digitální hodiny, které se na něho zřítily.
Video: youtube.com

New York – Je to vyhlášený tenisový akrobat, ale teď se mu to málem nevyplatilo. Francouz Gaël Monfils málem na kurtu přišel k úrazu poté, co se při dobíhání míče v 1. kole US Open odrazil od stěny a zřítily se na něho digitální hodiny. Odnesl to jen lehkou odřeninou a zápas nad Gillem Müllerem vyhrál celkem hladce ve třech setech.

Vše se odehrála na začátku druhé sady, kdy se při brejkbolu snažil Monfils vybrat smeč Lucemburčana a odrazil se při tom od zadní stěny dvorce. Hodiny, do kterých kopl, to nevydržely a zřítily se. Francouz ještě na poslední chvíli stihl trochu ucuknout.

"Byl jsem překvapený, trochu mě to zranilo. Ale mohlo to být daleko horší, kdyby mi to spadlo na kotník nebo na lýtko," uvědomuje si Monfils. Stejně tak ví, že si to vlastně způsobil sám. "Když jste ponořeni v momentu zápasu, nic necítíte. Já zkrátka jen vyskočil a najednou tam byla stěna, měl jsem štěstí," dodal.

Nasazená desítka je tedy v pořádku a může se těšit na druhé kolo, kde se utká s českým protivníkem Janem Šátralem, který při své grandslamové premiéře také zvládl první kolo.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 49 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy