Velké turnaje v Kanadě ovládli Američanka Pegulaová a Ital Sinner

14. 8. 2023 7:18
Americká tenistka Jessica Pegulaová vyhrála turnaj v Montrealu. Rusce Ljudmile Samsonovové nedala třetí hráčka světového žebříčku v nedělním finále šanci, za pouhých 49 minut zvítězila 6:1, 6:0.
V semifinále proti světové jedničce Ize Šwiateková zažila Pegulaová bizarní moment. | Video: Asociated Press

Samsonovová nastoupila k finálovému duelu jen krátce poté, co v odloženém semifinále Canadian Open vyřadila ve třech setech Jelenu Rybakinovou. Devětadvacetiletá Pegulaová ale potvrdila formu a po předchozím vítězství nad světovou jedničkou Igou Šwiatekovou snadno dokráčela k třetímu turnajovému triumfu v kariéře.

"Asi se (Samsonovová) fyzicky necítila úplně nejlépe, ale já na druhou stranu odehrála moc hezký, skoro perfektní zápas," řekla po mečbolu Pegulaová, která po prvním podání neztratila ani jediný míč.

Pegulaová a Samsonovová se utkaly počtvrté a poprvé se nehrálo na tři sety. Američanka zvítězila potřetí.

Italský tenista Jannik Sinner vyhrál v Torontu poprvé turnaj Masters, dočkal se tři dny před 22. narozeninami. Nad Australanem Alexem de Minaurem zvítězil ve finále 6:4, 6:1 a porazil ho i v pátém vzájemném zápase. Na okruhu ATP oslavil rodák z Innichenu osmý titul.

Sedmý nasazený Sinner triumfoval podruhé v sezoně, v únoru nenašel přemožitele v Montpellier, kde se hrálo také na jeho oblíbeném tvrdém povrchu. Ve finále turnaje kategorie Masters uspěl na třetí pokus po letošním a předloňském nezdaru v Miami.