Úžasná bilance. Brenda Fruhvirtová smetla Rusku a slaví už 14. titul mezi dospělými

12. 11. 2023 12:17
Ve finále prostě neprohrává. Šestnáctiletá tenistka Brenda Fruhvirtová vyhrála na okruhu ITF už čtrnácté finále v řadě. Z toho šest titulů posbírala letos. Ten poslední přidala v neděli v řeckém Heraklionu na turnaji z kategorie W40. Ve finále povolila někdejší světové osmičce Jekatěrině Makarovové z Ruska jen čtyři gemy.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: Reuters

Česká tenistka v Řecku splnila roli nasazené jedničky, proti dvojce turnaje pětatřicetileté veteránce strávila na kurtu pouze hodinu a 11 minut a vyhrála 6:1 a 6:3. Díky zisku 70 bodů do žebříčku by si měla polepšit už na 118. místo žebříčku.

Už loni prožívala skvělý nástup do dospělého tenisu, když vyhrála osm trofejí z podniků ITF, nyní přidala dalších šest. Kvůli věkovému limitu nemůže ještě hrát plný počet dospělých turnajů.

Letos už si zahrála i velké turnaje v Miami, Madridu či pařížské French Open, na první vyhraný zápas okruhu WTA ale zatím čeká.