Česku se hlásí další potenciální hvězda. Valentová došla až do finále US Open

10. 9. 2023 2:25
Šestnáctiletá tenistka Tereza Valentová juniorský titul ve dvouhře na US Open nezískala. Turnajová devítka prohrála ve finále s domácí Katherine Huiovou, o dva roky starší Američance podlehla i přes šest odvrácených mečbolů dvakrát 4:6. Hráčka TK Sparta Praha přišla o šanci získat první juniorský grandslam v kariéře a navázat v New Yorku na triumf Marie Bouzkové z roku 2014.
Tereza Valentová, juniorka US Open 2023
Tereza Valentová, juniorka US Open 2023 | Foto: ČTK

Duel mezi Valentovou a Huiovou byl hned v úvodu prvního setu za stavu 1:1 přerušen kvůli nepříznivému počasí. Po návratu na kurt přišla česká juniorka třikrát o servis a úvodní sadu ztratila za 47 minut.

Ani ve druhém setu se Valentové dlouho nedařilo a brzy prohrávala 0:4 a 1:5. Přesto česká tenistka zvládla finále ještě zdramatizovat. Vyhrála tři hry po sobě, snížila na 4:5 a odvrátila šest mečbolů. Huiová ale nakonec při svém servisu sedmou možnost na ukončení zápasu využila.

Valentová doplatila v utkání na 37 nevynucených chyb. Její soupeřka jich měla ještě o tři více.

Vedle Bouzkové se ve Flushing Meadows radoval z juniorského titulu Dušan Lojda v roce 2006. Před čtyřmi lety uspěl také Jonáš Forejtek.