reklama
 
 

Tři porážky na trávě Vondroušovou nezlomily. Muguruzaovou nastartovala ke grandslamovému úspěchu

20. 7. 2017 13:01
Před dvěma lety na pražské Štvanici startovala jako teprve se rozkoukávající talent, teď je z ní nasazená jednička. Markéta Vondroušová se ale na tenisovém Advantage Cars Prague Open by Zenova nechce nijak stresovat. Z Londýna se vrátila plna zážitků z trávy i zkušenostmi z tréninku s wimbledonskou vítězkou.

S wimbledonskou dvouhrou jste se rozloučila v prvním kole, ale pak jste si spravila chuť v deblu, tak v jaké náladě jste se vrátila?

V dobré. Prohrály jsme ve čtvrtfinále, ale domů jsme přijely ještě o den později, než jsme chtěly, protože jsme měly problém s letem. Pak jsem byla na dva dny doma a teď už zase trénuju tady na antuce. 

V zádech ale máte tři porážky v řadě. Stihla jste si díky tomu tedy alespoň odpočinout?

V Anglii jsem byla pět týdnů a pořád jsem hrála nebo trénovala, moc odpočinku jsem neměla. Je asi lepší pro tělo, že těch zápasů zase nebylo tolik, ale ten rytmus je taky potřeba. Má to svá pro i proti. Nebyly to lehké zápasy, všechno s dobrými soupeřkami, navíc to byly těsné prohry, takže z toho nejsem ani nijak zhroucená. 

Navíc i tréninky vám přidávají zkušenosti, na jeden ze sparingů si vás prý vytáhla pozdější wimbledonská šampionka Garbiňe Muguruzaová, je to pravda?

Můj první trénink na trávě v Birminghamu byl proti ní. Takže trochu divoký start, ale zeptala se mě, jestli si nepůjdeme zahrát, trénovali jsme asi hoďku a čtvrt a bylo to pro mě určitě fajn.

Co to s vámi dělá, když už si vás všímají takové hráčky?

Přišel za námi trenér, jestli si nechceme jít zahrát, asi si mě začínají všímat spíš ti trenéři než hráčky.

Možná jste ji právě vy rozehrála k wimbledonské trofeji, ne? 

(smích) To nevím, jestli na tom mám zásluhu, ale i když na prvních turnajích hrála super, pak se rozjela úplně neskutečně a určitě si to zasloužila. 

Na Štvanici startujete po dvou letech a hned je z vás turnajová jednička, cílíte rovnou na vítězství?

Bude tu na mě větší tlak než před dvěma lety. Budu se snažit nekoukat na to, že jsem první nasazená a netrápit se tím, že bych to měla vyhrát. Budu hrát svou hru a těšit se z toho domácího prostředí. 

Jak bojujete s těmi přechody antuka - tráva - antuka?

Na trávě jsem zpočátku měla problém, že jsem moc nestíhala. Postupně jsem si ale zvykla. Určitě je těžší přechod z antuky na trávu než obráceně. Věřím, že na první kolo budu připravená dobře. Sice mě čeká nejlehčí turnaj, který jsem za poslední dobu hrála, ale i tak je dobře obsazený a přijde spousta známých a kamarádů, bude na mě tlak.

Pak vás zase čekají betony. Už vyhlížíte US Open?

Nejdřív pojedu do Cincinnati a New Havenu, v obojím mě asi čeká kvalifikace. Na US Open bych ráda něco uhrála, ale záleží hodně i na losu. Je dobře, že si už zvykám na to prostředí mezi velkými hráčkami.

Zase budete v deblu hrát s Catherine Bellisovou?

Budeme. Hrály jsme spolu dvakrát v juniorech a na tom kurtu s ní je to hrozně super, nic křečovitého. A projevilo se to i tam, že jsme hrály dobře, tak doufáme, že na tom navážeme.

Nezkoušela jste ji lákat na štvanický turnaj?

To ne. Ona tady v Evropě byla asi deset týdnů, tak už odletěla zpátky do Ameriky, aby tam hrála turnaje na betonech.

autor: Miroslav Harnoch | 20. 7. 2017 13:01

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama