Muchová po obratu slaví první výhru od Paříže, Martincová smetla nasazenou pětku

Aktualizováno 25. 7. 2023 17:44
Tenistka Tereza Martincová si v úvodním kole turnaje ve Varšavě připsala vítězství 7:6, 6:4 nad pátou nasazenou Čang Šuaj z Číny. Karolína Muchová v po obratu porazila 4:6, 7:6 a 6:3 Aliaksandru Sasnovičovou z Běloruska a připsala si první výhru od finále na French Open. Linda Fruhvirtová nenaplnila v Polsku roli nasazené sedmičky a prohrála 1:6, 6:7 s Italkou Lucrezií Stefaniniovou.
Karolína Muchová
Karolína Muchová | Foto: Reuters

Muchová v prvním setu neudržela vedení 4:1, ale ve druhé sadě se zvedla a v tie-breaku Sasnovičovou porazila 7:0. Rozhodující sada už patřila finalistce letošního Roland Garros, kterou v dalším kole čeká Slovenka Rebecca Šramková.

Martincová, které aktuálně patří 107. místo žebříčku, porazila 45. hráčku světa Čang Šuaj za půldruhé hodiny. Osmadvacetiletá pražská rodačka si připsala teprve třetí letošní vítězství v hlavní soutěži WTA Tour.

V sezoně se nedaří ani její soupeřce: Číňanka naposledy uspěla na konci ledna v Lyonu a dnes zaznamenala čtrnáctou prohru za sebou. Minulý týden skrečovala utkání 1. kola v Budapešti, poté co její soupeřka kontroverzně smazala na antuce stopu po sporném míčku. V druhém kole se Martincová střetne s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou.

Nosková s Fettovou ztratila první set a ve druhém prohrávala 0:2, ale nakonec ho získala 7:4 v tie-breaku. Ve třetím setu nedala soupeřce ze třetí stovky šanci a ve druhém kole nastoupí proti Viktórii Hrunčákové ze Slovenska.

Pětapadesátá tenistka světa Fruhvirtová v prvním vzájemném duelu s hráčkou z úvodu druhé stovky žebříčku Stefaniniovou prohrála hladce úvodní set. V závěru vyrovnanější druhé sady za stavu 5:4 a 6:5 podávala na zisk setu, ani jednou ale servis neudržela. Tie-break talentovaná Češka prohrála 4:7 a po kvalifikaci v Eastbourne a prvním kole Wimbledonu neuspěla potřetí za sebou.

Kateřina Siniaková také vypadla už v prvním kole. Turnajová trojka prohrála 5:7 a 2:6 s Heather Watsonovou z Velké Británie.  Ve druhém setu se sice sedmadvacetiletá česká hráčka ujala vedení 2:0, ale Watsonová skóre šesti gamy za sebou otočila a zápas ukončila.

Tenisový turnaj žen ve Varšavě (tvrdý povrch, dotace 251.750 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Muchová (2-ČR) - Sasnovičová (Běl.) 4:6, 7:6 (7:0), 6:3, Burrageová (Brit.) - Rainaová (Indie) 4:6, 6:4, 7:6 (7:4), Mariaová (Něm.) - Stevanovičová (Srb.) 6:3, 6:1Stefaniniová (It.) - L. Fruhvirtová (7-ČR) 6:1, 7:6 (7:4), Ču Lin (4-Čína) - Wang Si-jü (Čína) 6:4, 6:2, Šramková (SR) - Ewaldová (Pol.) 6:2, 6:2, Martincová (ČR) - Čang Šuaj (5-Čína) 7:6 (7:3), 6:4, Tausonová (Dán.) - Snigurová (Ukr.) 6:2, 6:3, Nosková (8-ČR) - Fettová (Chorv.) 4:6, 7:6 (7:4), 6:3, Watsonová (Brit.) - Siniaková (3-ČR) 7:5, 6:2, Hatoukaová (Běl.) - Ponchetová (Fr.) 6:4, 3:6, 7:5.