Sakkariová se po čtyřech letech dočkala druhého titulu, uspěla v Mexiku

24. 9. 2023 8:40
Řecká tenistka Maria Sakkariová se po čtyřech letech dočkala druhého turnajového triumfu v kariéře. V Guadalajaře druhá nasazená hráčka porazila ve finále 7:5, 6:3 Američanku Caroline Dolehideovou, pro niž byla v Mexiku už účast v semifinále životním výsledkem na okruhu WTA.
Maria Sakkariová , vítězka turnaje v Guadalajaře
Maria Sakkariová , vítězka turnaje v Guadalajaře | Foto: Reuters

V prvním setu devátá tenistka žebříčku Sakkariová nejprve ztratila výhodu brejku, ale pak už byla na podání stoprocentní. Ve dvanácté hře sebrala 111. hráčce světa podání podruhé a v následující sadě ještě dvakrát. Turnaj vyhrála bez ztráty setu a povedl se jí reparát za loňskou finálovou porážku od jiné Američanky Jessiky Pegulaové.

Trofej přidala k dosavadnímu jedinému primátu z Rabatu z roku 2019, od té doby prohrála šest duelů o titul. V novém vydání světového pořadí se osmadvacetiletá Řekyně posune na šesté místo.

"Vyslechli jsme si tolik špatných věcí. Že nikdy nezískám titul, že jsem hráčka z první světové pětky, která vyhrála jen jeden turnaj… Bylo pro mě těžké tohle překonat a jsem šťastná, že se mi to tento týden povedlo. Chci poděkovat trenérovi Tomovi (Hillovi), který je se mnou pět let a společně jsme čekali čtyři roky na druhý titul," řekla Sakkariová. "Tohle je největší vítězství v mé kariéře," dodala s trofejí za prvenství na akci kategorie WTA 1000.

Tenisový turnaj žen v Guadalajaře (tvrdý povrch, dotace 2,788.468 dolarů):

Dvouhra - finále: Sakkariová (2-Řec.) - Dolehideová (USA) 7:5, 6:3, .

Čtyřhra - finále: Hunterová, Mertensová (1-Austr./Belg.) - Dabrowská, Routliffeová (3-Kan./N. Zél.) 3:6, 6:2, 10:4.

Exhibiční tenisový turnaj týmů Laver Cup ve Vancouveru:

Výběr světa - Výběr Evropy 10:2 po druhém dnu

Fritz - Rubljov 6:2, 7:6 (7:3), Paul - Ruud 6:7 (6:8), 2:6, Tiafoe - Hurkacz 7:5, 6:3, Shelton, Auger-Aliassime - Monfils, Hurkacz 7:5, 6:4.