Lehečka začal turnaj v Monte Carlu famózním obratem, Djokovič bral "ošklivou výhru"

Aktualizováno 11. 4. 2023 19:52
Český tenista Jiří Lehečka v prvním kole antukového turnaje Masters v Monte Carlu po obratu ve druhém setu porazil 6:1 a 7:5 Emila Ruusuvuoriho z Finska. Jeho dalším soupeřem bude Bulhar Grigor Dimitrov.
Jiří Lehečka.
Jiří Lehečka. | Foto: Reuters

Lehečkovi vyšel úvodní set skvěle a první bod soupeři dovolil až za stavu 5:0. Do druhé sady ale nevstoupil dobře. Po ztrátě prvních dvou gamů ještě dokázal srovnat, pak si ale Ruusuvuori vypracoval náskok 5:2.

Jednadvacetiletý český tenista se však dostal zpět do zápasu, soupeři nepovolil jediný setbol a skóre pěti gamy za sebou otočil. O tři roky staršího Fina tak aktuálně 42. hráč světa porazil i ve druhém letošním vzájemném utkání.

S jednatřicetiletým Dimitrovem se Lehečka na okruhu ATP potká potřetí. S bývalým třetím hráčem světa, který nyní v žebříčku figuruje na 25. příčce, má vyrovnanou bilanci. Loni na Australian Open s ním prohrál, poté ho ve Stockholmu porazil ve třech setech.

Po více než pěti týdnech se na ATP Tour vrátil vítězně Srb Novak Djokovič, jenž ve 2. kole zdolal 7:6, 6:2 ruského kvalifikanta Ivana Gachova. Dlouhá pauza byla na světové jedničce znát především v prvním setu, v němž Djokovič přišel jednou o podání a získal ho až po výhře 7:5 v tie-breaku. Ve druhé sadě pak favorit od stavu 1:2 vyhrál pět gamů za sebou a proti 198. hráči žebříčku proměnil za hodinu a tři čtvrtě druhý mečbol.

"Byla to z mé strany hodně ošklivá tenisová výhra, jestli to tak smím říct. Nehrál jsem nejlépe, zvlášť v prvním setu. Ale svým způsobem jsem to čekal, zvlášť v tomhle měnícím se větru," uvedl Djokovič, jenž před turnajem delší dobu ve svém oficiálním bydlišti Monaku trénoval. "Ale je úplně něco jiného trénink a zápas na antuce, kde dva odrazy nejsou stejné," dodal.

Djokovič hrál před Monte Carlem naposledy na začátku března v Dubaji. Následné turnaje Masters v Indian Wells a Miami musel vynechat kvůli chybějícímu očkování proti koronaviru.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 6,228.295 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Lehečka (ČR) - Ruusuvuori (Fin.) 6:1, 7:5, Chačanov (9-Rus.) - Davidovich (Šp.) 6:2, 6:2, Zverev (13-Něm.) - Bublik (Kaz.) 3:6, 6:2, 6:4, Musetti (16-It.) - Kecmanovič (Srb.) 7:6 (7:1), 6:0, Nardi (It.) - Vacherot (Mon.) 7:5, 7:5, Dimitrov (Bulh.) - Shelton (USA) 6:1, 3:6, 6:3, Sonego (It.) - Humbert (Fr.) 3:6, 7:5, 7:5, Ivaška (Běl.) - Evans (Brit.) 2:6, 6:2, 6:3.

2. kolo: Djokovič (1-Srb.) - Gachov (Rus.) 7:6 (7:5), 6:2, Tsitsipas (2-Řec.) - Bonzi (Fr.) 4:1 skreč, Rubljov (5-Rus.) - Munar (Šp.) 4:6, 6:2, 6:2, Hurkacz (10-Pol.) - Draper (Brit.) 6:3, 6:7 (3:7), 7:5.