"Takový tenis už v 15 letech." Rozjetá Fruhvirtová smetla wimbledonskou šampionku

mih mih
29. 9. 2022 10:59
Od června projíždí Evropu a na antuce válcuje jednu dospělou soupeřku za druhou. Patnáctiletá česká tenisová naděje Brenda Fruhvirtová si tentokrát vybrala jako destinaci Španělsko a zkouší štěstí na zatím největším turnaji s dotací 60 tisíc dolarů.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: ČTK

Mladší ze sester Fruhvirtových už letos vyhrála sedm turnajů kategorie ITF 25, z toho pět v řadě za sebou. Bylo na čase zkusit vyšší úroveň, a tak se přihlásila na šedesátkový podnik v San Sebastianu, kde díky skvělým letošním výsledkům plní roli nasazené šestky.

Ve středu si připsala už 26. výhru v řadě, když ve dvou setech smetla domácí velkou naději a loňskou juniorskou wimbledonskou šampionku Ane Mintegiovou. A ve Španělsku to nezůstalo bez odezvy.

"Jak dobře hraje v pouhých 15 letech, je nejčastější komentář na turnaji. A to přesto, že porazila domácí Mintegiovou. Už teď si Brenda dokázala San Sebastian získat," píše jeden z novinářů na turnaji Ander Millan.

Díky dalšímu vítězství se v "živém žebříčku" sezony přiblížila už 150. příčce a o dalších 20 míst si může polepšit, pokud by tu vyhrála i šestý titul v řadě. 

V zemi zaslíbené antuce bude i její další protivnicí Španělka. O čtvrtfinále si to Fruhvirtová rozdá s o sedm let starší Lucií Cortezovou, které ale přísluší místo až v šesté stovce žebříčku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy