Strýcová v Torontu září. Gavrilovová už ji měla na lopatě, Češka ale zabrala a otočila

9. 8. 2017 8:01
V osmifinále se česká tenistka utká s vítězkou zápasu mezi světovou dvojkou Simonou Halepovou a hrdinkou letošního Wimbledonu Magdalenou Rybárikovou.
Barbora Strýcová.
Barbora Strýcová. | Foto: Reuters

Toronto - Česká tenistka Barbora Strýcová otočila v Torontu duel s Dariou Gavrilovovou z Austrálie a po výhře 4:6, 7:6, 6:3 postoupila do osmifinále. V něm si zahraje se světovou dvojkou a obhájkyní titulu Simonou Halepovou z Rumunska, nebo Slovenkou Magdalenou Rybárikovou.

Strýcová po ztrátě prvního setu nevstoupila dobře ani do druhého, ve kterém se Gavrilovová dostala do vedení 4:1. Fedcupová reprezentantka ale dokázala vyrovnat a nakonec rozhodla v tie breaku.

Ve třetím setu sice Strýcová za stavu 4:2 ztratila podání, vyrovnání ale nepřipustila. Servis si vzala okamžitě zpět a v následující hře zápas ukončila.

S Halepovou, která měla v prvním kole volný los, se Strýcová zatím na okruhu WTA utkala třikrát a neuhrála s ní ani set. Naposledy rumunské tenistce podlehla v dubnu ve Stuttgartu. Proti Rybárikové česká hráčka nastoupila také třikrát a dvakrát vyhrála.