Speciální, impozantní. Svět poznává Fruhvirtovou, Češka ohromila i americké legendy

av av
Aktualizováno 14. 4. 2021 14:04
Patnáctiletá Češka Linda Fruhvirtová v americkém Charlestonu zaznamenala premiérovou výhru na okruhu WTA a čiré nadšení z umění mladičké tenistky už se nezadržitelně šíří světem tenisu.
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová | Foto: ČTK

"Opravdu speciální výkon od velmi speciální mladé hráčky," rozplýval se komentátor po skončení duelu mezi Fruhvirtovou a Francouzkou Alizé Cornetovou.

Česká senzace sice postoupila díky skreči soupeřky v samotném závěru bezmála tříhodinového atraktivního dramatu, nešťastný konec však nijak neovlivnil, jak mocně Fruhvirtová hrou proti nasazené čtyřce a stabilní člence širší světové špičky zapůsobila na tenisovou planetu.

Díky postupu do osmifinále se obrovský talent českého tenisu vyhoupl na žebříčku o 85 míst. Fruhvirtová rázem figuruje na 414. místě a je nejmladší hráčkou v celé elitní pětistovce.

"Byl to jeden z nejpůsobivějších zápasů, jaké jsem odehrála. Obě jsme bojovaly o každý bod, bylo to úžasné. Alizé je jedna z největších bojovnic na okruhu, nedá vám ani míček zadarmo," uvedla Češka.

Po utkání, které skončilo za stavu 6:2, 6:7, 4:4 a 40:30, ji pochválily hned dvě americké tenisové legendy.

Chris Evertová, osmnáctinásobná grandslamová šampionka ze 70. a 80. let, držitelka trůnu pro světovou jedničku po dobu 260 týdnů a průkopnice obouručného bekhendu, napsala na Twitter: "V lednu několik týdnů trénovala u mě v akademii a byla velice působivá. Má na to."

S gratulací přispěchal kouč Sereny Williamsové Patrick Mouratoglou, který Fruhvirtové i její mladší sestře Brendě pravidelně otevírá dveře své akademie v Nice.

"Vyhrát zápas na okruhu WTA v patnácti letech je vzácný úspěch. Gratuluju Lindě, kterou vidím růst krůček za krůčkem už od jejích deseti let. První výhra z mnoha," sdílel slavný trenér na svých sociálních sítích.

Někdejší čtvrtý hráč světa, úspěšný kouč a autor knihy Vyhrávat hnusně Brad Gilbert při sledování Fruhvirtové žasnul. "Vidím ji poprvé a je impozantní," podotkl.

"Linda Fruhvirtová to dokázala! Navzdory tomu, že neproměnila mečbol ve druhém setu, příkladně bojovala dál," vyzdvihl tenisový novinář Chris Goldsmith mentální stránku tenisového klenotu.

Unešení byli i fanoušci. "Lindě je jen patnáct, ale už má přístup a řeč těla jako zkušená hráčka. Jsem ohromen," uvedl italský příznivec českého tenisu Simone Curto na Twitteru.

Linda Fruhvirtová po utkání s Cornetovou:

"Je opravdu osvěžující vidět takový styl tenisu od někoho, komu je jen patnáct. Ve strašné spoustě výměn se nenechala vyprovokovat, ukázala obdivuhodnou trpělivost, body si dokázala vystavět údery s ideální hloubkou a znamenitými úhly, než skutečně zaútočila," popsal výkon Fruhvirtové fanoušek Jon ze Spojených států.

Její soupeřkou v boji o čtvrtfinále bude na zelené antuce v Charlestonu Emma Navarrová, další držitelka divoké karty.

Američance je devatenáct let a je stejně jako Fruhvirtová v páté stovce pořadí. Do osmifinále prošla rovněž díky skreči soupeřky, v prvním kole jí vzdala Tereza Martincová.

Fruhvirtové se tak otevírá jedinečná šance.

Turnaj v Charlestonu může být pro českou tenistku rychlým katapultem do vyšších sfér rankingu. Když uspěje i ve čtvrtek v osmifinále, vyskočí rovnou do čtvrté stovky žebříčku WTA. Pouhé dvě výhry na jediném turnaji by ji vynesly přibližně o 140 míst.

Podívejte se na úžasnou výměnu Lindy Fruhvirtové:

 

Právě se děje

Další zprávy