Repríza po dvou letech. V Indian Wells se o titul utkají Šwiateková a Sakkariová

16. 3. 2024 8:20
O ženský titul na tenisovém turnaji v Indian Wells si stejně jako předloni zahrají světová jednička Polka Iga Šwiateková a Řekyně Maria Sakkariová.
Iga Šwiateková na turnaji v Indian Wells
Iga Šwiateková na turnaji v Indian Wells | Foto: Reuters

Šwiateková v semifinále smetla Ukrajinku Martu Kosťukovou 6:2, 6:1. Sakkariová po velkém boji udolala v zápase přerušovaném deštěm třetí hráčku světa Američanku Cori Gauffovou 6:4, 6:7 a 6:2.

Ve druhém setu řecká tenistka nevyužila tři mečboly, ale ve třetí sadě se jí povedlo ukončit duel hned při první příležitosti. Zápas skončil po dvou hodinách a 41 minutách před před půl dvanáctou v noci.

"Nic proti Coco, ale bylo by úžasné, kdyby se ten zápas dohrál už před hodinou," řekla Sakkariová. Dvacetiletou šampionku loňského US Open porazila popáté v osmém utkání.

"Beru to vítězství i ve třech setech. Myslela jsem, že se mi to povede ukončit ve druhém setu a pak se to zamotalo. Ale je to úžasné vítězství. Coco je neuvěřitelná. Bojuje o každý fiftýn. Mám radost, že jsem tady znovu ve finále," dodala světová devítka.

Pozitivní vzájemnou bilanci má i se svou finálovou soupeřkou Šwiatekovou, kterou zdolala třikrát. Poslední dva vzájemné duely však vyhrála Polka. Naposledy spolu hrály právě ve finále v Indian Wells v roce 2022, kdy zvítězila Šwiateková hladce 6:4, 6:1.

Páteční výhrou nad Kosťukovou si čtyřnásobná grandslamová šampionka vylepšila letošní bilanci na 19-2. "Byl to nejhladší zápas, co jsem tu odehrála. Ani na okamžik jsem nezapochybovala. Už teď je to skvělý turnaj," uvedla Šwiateková.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells (tvrdý povrch, dotace 17,991.110 dolarů):

Ženy:

Dvouhra - semifinále: Šwiateková (1-Pol.) - Kosťuková (31-Ukr.) 6:2, 6:1, Sakkariová (9-Řec.) - Gauffová (3-USA) 6:4, 6:7 (5:7), 6:2.