Hokejový stadion šel k zemi, tenis ale na Štvanici kvete. Podívejte se na rekonstruovaný areál

Hokejový stadion už srovnali se zemí, ale tenis na Štvanici zůstal. A dokonce expanduje. Však se přesvědčte ve fotogalerii
A tvář mění i letos. Na malém centrálním kurtu totiž vznikla první etapa nástavby na ochozu, ve které mají nyní hráči posilovnu.
V další etapě by na pravé širší straně ochozu měla vzniknout moderní regenerační linka, rehabilitace, kompletní vodní a parní lázně, prostory pro maséra a fyzioterapeuta. Navíc i místnost, která by byla takovou videoučebnou pro rozbor zápasů.
Na levém užším ochozu by pak mohly vzniknout ubytovací prostory pro tenisty. "Šlo by asi o pět až šest skromných pokojů pro přespolní hráče, kteří mají problémy s dojížděním i ubytováním v Praze a nyní občas přespávají v nedůstojných podmínkách na stadionu," řekl Aktuálně.cz generální manažer klubu Vladislav Šavrda.
"Všechno nasvědčuje tomu, že druhá etapa bude pokračovat až v roce 2018, protože o dotacích z ministerstva školství (MŠMT) se bude rozhodovat až v listopadu letošního roku," dodává Šavrda.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
26. 7. 2017 9:56
Areál tenisového klubu I. ČLTK prochází rekonstrukcí, na ochozech malého centrkurtu přibyla nástavba, kde mají hráči novou posilovnu. Podívejte se, jak to v areálu nyní vypadá.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

před 56 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy